Foto: Facebook - Polícia SR - Bratislavský kraj / Kiwiev, CC0, via Wikimedia Commons

Páchateľ nakoniec poškodil iba oplotenie.

Obvinili 56-ročného muža, ktorý polial benzínom a zapálil jednu z brán Úradu vlády SR. Páchateľ je stíhaný väzobne. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff a spresnil, že Jozef T. je obvinený z trestného činu výtržníctva v súbehu s trestným činom poškodzovania cudzej veci.

Benzínom oblial plot

Skutok spáchal v utorok 9. apríla krátko pred 22:00. Po príchode na miesto polícia zistila, že príslušníci Úradu ochrany ústavných činiteľov a diplomatických misií ho krátko pred 21:45 obmedzili na slobode.

Polícia spresnila, že muž vylial benzín z dvojlitrovej bandasky na bránu vedúcej do podateľne budovy vlády, a následne ju zapálil. Poškodil tak murovanú fasádu a oplotenie a tiež časť kovovej brány. Muž sa na mieste k spáchaniu skutku priznal.

„Uviedol, že ho spáchal vedome, pričom dôvodom mali byť jeho osobné problémy,“ informovala polícia, ktorá muža následne eskortovala na policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných úkonov mu bolo vznesené obvinenie. „V tejto súvislosti bol zároveň spracovaný aj podnet na jeho väzobné stíhanie, s ktorým sa sudca príslušného súdu stotožnil,“ uzavrela polícia.

Uložiť článok

Najnovšie články