Foto: SITA/AP

V rovnakej bytovke vlastní nehnuteľnosť aj jeho sestra.

Novozvolený prezident Peter Pellegrini je v poslednej dobe známy okrem iného aj tým, že čelil viacerým pochybnostiam o svojom nákladnom životnom štýle. Najnovšie sa odhalilo, že len dva dni pred druhým kolom prezidentských volieb dostal do daru byt na vyhľadávanej adrese v Banskej Bystrici. Informáciu ako prvý priniesol profil Mediálna sova.

Išlo o dar

Byt sa nachádza na treťom poschodí novostavby na Bakossovej ulici a pravdepodobne nepatrí medzi najväčšie. V rovnakej bytovke vlastní nehnuteľnosť aj jeho sestra, ktorá ju Pellegrinimu svojho času dala do užívania. Je však vylúčené, že by išlo o ten istý byt.

Nehnuteľnosť darovali budúcemu prezidentovi jeho rodičia, ktorí ju predtým vlastnili. Stavba nie je zaťažená hypotékou. „Peter Pellegrini nadobudol byt od svojich rodičov, ktorí sa rozhodli vzhľadom na svoj vek a zdravotný stav vysporiadať svoj majetok a po dohode ho darovali jemu,“ povedala pre Aktuality Patrícia Medveď Macíková, hovorkyňa Petra Pellegriniho.

Hoci Pellegrini ešte oficiálne ani nie je prezidentom, na krku má už vážnu kauzu. Na transparentný účet mu totiž po voľbách nezákonne pribudlo až 250-tisíc eur. Údajne išlo o „technickú chybu“ a predseda Hlasu-SD je vraj pripravený plne rešpektovať rozhodnutie, ktoré prijmú kompetentné štátne orgány.

Spomínaná „technická chyba“ sa týka prevedenia finančných prostriedkov na transparentný účet kandidáta od jeho strany po skončení prezidentských volieb, z ktorých následne boli zaplatené prvé dve platby za volebné podujatia v druhom kole volieb. Na celú situáciu upozornila nezisková organizácia Transparency International Slovensko.

Uložiť článok

Najnovšie články