Foto: MovieStillsDB

HBO objednáva aj ruší Hru o tróny.

Televízna stanica HBO potešila všetkých fanúšikov kultovej Hry o tróny (Game of Thrones). Samozrejme, nechystá sa prerobiť fanúšikmi nenávidenú ôsmu sériu, reč je práve o často skloňovaných pokračovaniach známej seriálovej adaptácie. Po mesiacoch mlčania potvrdila, že si jeden spin-off napokon objednala, ďalší, na ktorom pracovala niekoľko mesiacov a dokonca k nemu aj nakrútila pilotnú časť za nemalé peniaze, však zrušila.

Článok pokračuje pod videom ↓

Spin-offu s údajným názvom Bloodmoon, v ktorom si jednu z hlavných úloh mala zahrať hollywoodska herečka Noami Watts, sa napokon podľa oficiálnych potvrdení stanice HBO nedočkáme. Informuje o tom portál The Hollywood Reporter.

Prequel ku slávnemu Game of Thrones, ktorý mal vyrozprávať príbeh odohrávajúci sa 5000 rokov pred udalosťami, ktoré po ôsmych sériách vyvrcholili tento rok na jar, HBO síce zavrhlo, no rovno si objednalo iný seriál, ktorý podľa nových informácií ponesie názov House of the Dragon.

Adaptácia Ohňa a krvi

Ten sa bude odohrávať 300 rokov pred udalosťami v hlavnom seriáli a ako názov seriálu napovedá, točiť sa bude okolo rodu Targaryenovcov, pričom založený bude na literárnej predlohe románu Ohneň a krv (Fire & Blood) od autora Hry o tróny, George R. R. Martina. Ten je zároveň aj jedným z tvorcov seriálu, pričom pri jeho pretvorení do tejto podoby slávnemu spisovateľovi pomáha Ryan Condal.

Foto: HBO

Svet Game of Thrones je neskutočne bohatý na príbehy. Tešíme sa, že budeme môcť sledovať začiatky rodu Targaryenovcov a celého Westerosu,“ neskrýval nadšenie z nového projektu programový riaditeľ stanice HBO, Casey Bloys, keď na tlačovej konferencii o novinke rozprával.

O hereckom obsadení sa toho zatiaľ veľa nevie, ako však HBO potvrdilo, režisérom pilotnej časti bude Miguel Spaochnik, ktorý zrežíruje aj niektoré ďalšie epizódy 10-dielnej prvej série.

Bez pilotu

House of the Dragon stanica HBO predstavila pri príležitosti tlačovej konferencie ku chystanej novej streamovacej službe HBO Max, ktorej by sme sa mali dočkať v roku 2020. Oznámením svojich plánov chcela prilákať a predstaviť najbližšie ciele prípadným investorom.

Ako ďalej portál The Hollywood Reporter podotkol, v prípade novo ohláseného seriálu, HBO vôbec prvýkrát objednalo nový seriál bez toho, aby videlo pilotný diel a poznalo hlavné herecké obsadenie.

Televízia doposiaľ zvykla svoje projekty hojne preobsadzovať, robiť prepisy v scenároch a „doťuknúť“ ich do dokonalosti a až potom ich objednať na plnohodnotný seriál. Zdá sa teda, že novému projektu verí viac, ako spomínanému Bloodmoon, ktorého produkcia bežala viac-menej od roku 2017 a napokon ho na seriál neobjednala.

Kedy sa dočkáme prvej epizódy chystaného House of the Dragon zatiaľ nie je známe.

Uložiť článok

Najnovšie články