Foto: MovieStillsDB

Spin-offov Game of Thrones pribúda viac a viac.

Televízna stanica HBO síce príbeh populárneho fantasy seriálu Hra o tróny (Game of Thrones) na jar tohto roku nadobro ukončila, to ale neznamená, že sa so svojím hitom nadobro rozlúči. V pláne má hneď niekoľko ďalších projektov a vyzerá to tak, že sa dočkáme aj seriálu, ktorý prezradí viac o príbehu dračieho rodu Targaryenovcov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informácia o ďalšom chystanom prequeli k seriálu Game of Thrones sa v médiách na internete objavila nedávno. Podľa portálu LAD Bible, ktorý sa odvoláva na portál Deadline, stanica HBO začala pracovať na sfilmovaní (u nás nedávno vydanej) knihy Oheň a krv (Fire and Blood) spisovateľa Georga R. R. Martina. Tá predstavuje zbesilú históriu rodu Daenerys Targaryen (v seriáli Game of Thrones ju stvárnila herečka Emilia Clarke) a ich vzostupoch a pádoch.

Emilia Clarke ako Daenerys Targaryen. (Foto: MovieStillsDB)

Podľa informácií, ktoré na svojom webe publikoval magazín Deadline bude nový seriálový prequel ku Game of Thrones zasadený 300 rokov pred udalosťami, ktoré sme na obrazovkách počas uplynulých ôsmich rokov sledovali v hlavnej dejovej línii.

Zatiaľ len pilot

Začiatok konca rodu Targayenovcov sa v knižnej predlohe začína príbehom legendárneho Aegona Dobyvateľa (Aegon the Conqueror). Ten dal zhotoviť kultový Železný trón (The Iron Throne) a ďalej pokračuje rozprávaním o nasledujúcich pokoleniach „šialeného“ rodu, ich snahe udržať sa pri moci a udalostiach, ktoré mohli zapríčiniť to, že by sa Daenerys vôbec nenarodila.

Kto sa v novom seriáli objaví v hlavných úlohách, či to, kedy sa ho dočkáme na televíznych obrazovkách, zatiaľ nie je známe. Stanica HBO si na začiatok objednala pilotnú časť, no ako uvádza zdroj blízky portálu Deadline, seriál ma veľmi blízko k objednaniu plnohodnotnej prvej série.

Za vytvorením seriálovej verzie knižnej predlohy Ohňa a krvi stojí okrem jej autora Martina aj producent Ryan Condal (bol napríklad scenáristom seriálu Colony či filmu Rampage).

Game of Thrones na obrazovkách nekončí

V štádiu príprav by podľa Deadline malo byť až päť spin-offov ku Game of Thrones. Či je adaptácia knihy Fire and Blood jedným z nich alebo už šiestym v poradí, nechcel nikto zo zainteresovaných (scenáristov a vedenia stanice HBO) komentovať.

HBO tiež na rovnakých miestach ako v prípade Game of Thrones nakrúca aj projekt s pracovným názvom Bloodmoon, ktorý je tiež jedným z chystaných pokračovaní celosvetovo úspešného seriálu. V hlavnej úlohe v ňom uvidíme herečku Noami Watts. Po jej boku ale objavia aj mená ako Josh Whitehouse (seriál Poldark), Jamie Campbell Bower (Harry Potter and the Deathly Hallows) či Georgie Henley (The Chronicles of Narnia).

Aj projekt Bloodmoon je ale stále zahalený rúškom tajomstva. Jeho dátum premiéry tiež nie je na 100% istý a na verejnosť sa dostala zatiaľ len jedna fotografia.

Uložiť článok

Najnovšie články