Foto: Netflix, moviestillsdb.com

Netflix oznámil, že s obľúbeným seriálom sa budú musieť predplatitelia rozlúčiť.

Na konci roka 2018 to vyzeralo tak, že Priatelia opustia Netlix už v januári, no po veľkej kritike zo strany predplatiteľov zaplatil Netflix 100 miliónov, aby si prenajal práva na ďalší rok. Ako však píše portál Huffington Post, od roku 2020 si Rossa, Rachel, Monicu, Chandlera, Joeyho a Phoebe na Netflixe neužijeme.

Článok pokračuje pod videom ↓

Streamovacia služba spoločnosti WarnerMedia, ktorá ponesie názov HBO MAX totiž Netflix preplatila. Práva na Priateľov si prenajala na 5 rokov, pričom každý rok bude za práva na streamovanie platiť 85 miliónov dolárov. Na Slovensku Netflix pred pár dňami sprístupnil klasický sitcom Fresh Price of Bel-Air, ktorý však na konci roka tiež poputuje k WarnerMedia.

Veľký odchod

Na Netlfixe si viac diváci nevychutnajú ani klasický americký Office, ktorý však na Slovensku dostupný nebol, no v zahraničí bude od giganta putovať k streamovacej službe televízie NBC. To, že s príchodom konkurencie si budú pôvodní majitelia práv nárokovať vysielanie najlepších seriálov však pre Netflix nie je novinka a tak sa na to patrične pripravil.

moviestillsdb.com

V prebiehajúcom ani poslednom kvartáli sa o zisky obávať nemusí, keďže do konca roka bude Netflix stále Priateľov vysielať. Nie je jasné, aký status si udržia alebo neudržia seriály How I Met Your Mother a The Big Bang Theory, no Netflix sa môže pochváliť aj originálnou tvorbou, ktorá mu takpovediac kryje chrbát. Aktuálne láme rekordy jeho originálny seriál – Stranger Things – so svojou treťou sériou.

Stranger Things je na tróne

Za posledné štyri dni si podľa BBC pozrelo Stranger Things viac ako 40 miliónov domácností, pričom viac ako 18 miliónov už videlo všetkých osem epizód. Netflix tiež môže rátať s tým, že vďaka medializácii seriálu sa k sledovaniu seriálu pridajú aj diváci, ktorí ho doposiaľ neregistrovali alebo nevideli. Netflix pritom svoje štatistiky začal zverejňovať len prednedávnom, no má sa skutočne čím chváliť.

Pre spoločnosť bol najväčší úspech ich januárový hororový počin Bird Box, ktorý tržby popohnal výrazne nahor. Pomohla aj Umbrella Academy o dysfunkčnej rodine superhrdinov, ktorá za prvý mesiac zaujala 45 miliónov divákov. Stranger Things 3 však takmer dosiahol to isté číslo za desatinu času.

huffpost.com, bbc.com

Najnovšie články