Foto: Dráčik, reprofoto

Obchodná sieť hračiek Dráčik takto prispieva už piatykrát od počiatku dohody o obrannej zmluve s USA.

„Tí, ktorí to plánujú, dobre vedia, o čom píšem. Táto krajina im nepatrí.“

Po vyjadreniach k obrannej zmluve z februára sa Dráčik na svojej webovej stránke s vyjadreniami rozbehol. Potom, čo prispel satiristickým inzerátom, kde chcel nakúpiť „plyn vo vačšom objeme pre Slovensko“, sa dopracoval až k rozprávke o očkovaných, ktorí sú duševne chorí.

„Nechceme vašu likvidáciu,.. Tí ktorí to plánujú, dobre vedia o čom píšem.“

V najnovšom príspevku stránke ubudol zmysel pre humor a text pôsobí vážnejšie, než tomu bolo zvyčajne. Už nevidíme vtipné príspevky či symbolickú bielu holubicu na znak mieru – posledný príspevok je bez štipky snahy o odľahčenie. Zo stránky rovnako zmizol odkaz na často kladené otázky, ktorý sa tam donedávna nachádzal.

Nadpis na hlavnej stránke hlási „NECHCEME VAŠU LIKVIDÁCIU“ a Dráčik sa príspevkom vyjadruje k ruskej invázii na Ukrajinu a k zapojeniu Slovenska do konfliktu.

Foto: Dráčik, reprofoto

„Slovensko odmieta akúkoľvek účasť vo vojne na Ukrajine. Žiadne zbrane, žiadne akože mierové, čiže vojenské sily. Nechceme predlžovať utrpenie ľudí žijúcich na Ukrajine,“ píše v úvode príspevku.

„Týmto si priamo vypýtame vojnu na našom území. Vojna je utrpenie, smrť, ničenie. Tí, ktorí to plánujú, dobre vedia o čom píšem. Táto krajina vám nepatrí,“ pokračuje.

„Faktory ako sankcie, deštrukcia hospodárstva, plyn, ropa, inflácia, devalvácia, zvyšovanie cien, pandémia atď., zvyšujú nervozitu, napätie, chaos a tiež slúžia na výbuch spoločnosti končiaci vojnou. Sú zámerne, systematicky vytvárané chaotickými, hlúpymi rozhodnutiami založenými na povrchných argumentoch s jasným cieľom. Čo najväčší rozvrat a následný Európsky Mariupol.“

Spoločnosť uzatvára príspevok upozornením na dystopický scenár, ktorý nás má čakať. „Rôzne kauzy, hádky, akože hádky cirkusových klaunov vo vláde a všetok ten balast v správach slúži na odpútanie pozornosti od toho, k čomu to smeruje. K našej likvidácii.“

Reprofoto: Dráčik

Toto je už piaty raz, čo sa sieť hračkárstiev rozhodla vyjadriť jednostranný politický názor o aktuálnej téme. Skôr v tomto roku sa k správam o odkupovaní plynu či označovania očkovaných za bláznov objavil aj fenomén, kedy sa niektoré z pobočiek hračkárstiev na Google Mapách objavovali v azbuke.

0
Uložiť článok
Komentovať