Foto: TASR

Protestujúci vytvorili živú reťaz.

Desiatky ľudí zablokovali v stredu podvečer hraničný priechod Čunovo – Rajka smerom zo Slovenska na Maďarsko.

Vyjadriť tým chcú nespokojnosť s novými podmienkami vstupu do SR, ktoré platia pre pandémiu nového koronavírusu. Pre blokáciu priechodu sa na diaľnici D2 smerom do Rajky vytvorila rozsiahla kolóna.

Vytvorili živú reťaz

Protestujúci vytvorili živú reťaz a skandovali heslá ako “hanba” či “testovať sa nedáme”. Vyjadriť tým chceli nespokojnosť s podmienkami vstupu na Slovensko, a to najmä pre takzvaných pendlerov.

Foto: TASR

“Výrazne znevýhodňujú ľudí z prihraničných regiónov, a to napriek tomu, že bývajú na území, v ktorom nie je horšia epidemiologická situácia ako na Slovensku,” tvrdia.

Podporu nespokojným pendlerom vyjadrili aj viaceré opozičné strany. Niektorí opoziční politici sa na proteste aj priamo zúčastnili. Okrem protestujúcich je na mieste aj polícia, spoločne s jej antikonfliktným tímom.

Hraničný priechod Čunovo – Rajka blokovali protestujúci aj začiatkom júla.

Proti podmienkám sa protestuje aj v Komárne, Milhosti, Šahách a Brodskom

Proti novým podmienkam vstupu do SR, ktoré platia pre pandémiu nového koronavírusu, sa protestuje na viacerých hraničných priechodoch. Okrem priechodu Čunovo – Rajka polícia eviduje aj blokáciu v Komárne, Milhosti, Šahách či v Brodskom. Zablokovaný bol aj priechod v Štúrove, ten je však už prejazdný.

“V Komárne je prejazd blokovaný, polícia odkláňa cestujúcich na nový most. Protestujúci zablokovali aj hraničný priechod Milhosť. V Šahách je prejazd taktiež blokovaný, doprava je odkláňaná na hraničný priechod Šiatorská Bukovinka. Na diaľnici D2 Brodské je prejazd blokovaný,” uviedla pre TASR hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Na väčšine hraničných priechodov je podľa jej slov situácia pokojná a bez väčších kolón aj na tých miestach, kde sa zdržiavajú protestujúce osoby. “Treba však počítať so zdržaním, prípadne s presmerovaním dopravy,” podotkla. Polícia situáciu na hraniciach naďalej monitoruje.

Protesty a blokácia sú podľa Zelenej vlny RTVS aj na hraničných priechodoch Bratislava (Petržalka) – Berg i Svrčinovec – Mosty u Jablunkova. V okolí hraníc sa preto tvoria kolóny.

0
Uložiť článok
Komentovať