Foto: MovieStillsDB

Očakávané pokračovanie kultovej série Matrix bude hviezdne!

Po navártilcoch Keanu Reevesovi, Carrie-Anne Moss a hercovi Yahyaovi Abdul-Mateenovi II., sa v štvrtom Matrixe objaví aj hviezda sitkomu Ako som spoznal vašu matku (How I Met Your Mother). A bude to legen… wait for it… dary!

Článok pokračuje pod videom ↓

Áno, do už pestrej plejády hlavných hrdinov sa najnovšie pridáva aj herec Neil Patrick Harris, ktorého mnohí fanúšikovia seriálov poznajú ako Barneyho z úspešného amerického sitkomu How I Met Your Mother. Informovalo o tom viacero zahraničných webov, vrátane britského LAD Bible.

Zatiaľ síce nie je známe, akú postavu Harris stvárni, rozhodne však bude pre fanúšikov (nielen) sci-fi žánru nesmiernym lákadlom. Je totiž mimoriadne talentovaným hercom, ktorý doposiaľ nemal problém stvárniť akúkoľvek postavu.

46-ročný Neil Patrick Harris zahviezdi v štvrtom Matrixe. (Foto: MovieStillsDB)

Aj keď ho mnohí poznáme ako záletníka Barneyho so záľubou v trápnych vtípkoch, jeho herecký talent odborná porota viackrát nominovala na prestížne ocenenia Emmy či Zlatý glóbus. V hollywoodskom šoubiznise sa objavuje pravidelne od roku 1988 a medzi najznámejšie filmy, v ktorých sa objavil, patria kultové sci-fi Hviezdna pechota (Starship Troopers), bláznivá komédia Zahulíme, uvidíme (Harold & Kumar Go to White Castle) či kriminálna dráma do režiséra Davida Finchera Stratené dievča (Gone Girl).

Aktívny je aj na divadelných doskách, kde stvárnil desiatky postáv nielen v predstaveniach, ale aj v muzikáloch na Broadwayi. Za hlavnú rolu v muzikáli Hedwig and the Angry Inch v roku 2014 získal dokonca aj prestížne ocenenie Tony Award. V roku 2010 ho magazín Time zaradil do rebríčka 100 najvplyvnejších ľudí sveta. Netají sa tým, že je gay a s manželom Davidom Burtkaom majú dve deti (dvojičky).

Chystaný film so zatiaľ pracovným názvom Matrix 4 sa do kín po celom svete dostane v roku 2022. Vznikne pod taktovkou pôvodnej režisérky prvých troch filmov Lany Wachowski, ktorá na ňom bude pracovať bez svojej sestry Lilly. Produkcia snímky by mala odštartovať na jar 2020.

LAD Bible
Uložiť článok

Najnovšie články