Foto: MovieStillsDB

Matrix s poradovým číslom 4 zmení hlavného hrdinu!

Herec Keanu Reeves nebude tým vyvoleným hrdinom, ktorý bude hlavnou postavou chystaného štvrtého Matrixu. Samozrejme, v pripravovanom filme zahviezdi aj so svojou hereckou kolegyňou, no tvorcovia majú tak trošku iné plány.

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa najnovších správ, o ktorých na svojom webe informoval magazín Variety, budú legendárne postavy Nea (Keanu Reeves) a Trinity (Carrie-Anne Moss) vedľajšími hrdinami chystaného filmu režisérky Lany Wachowski Matrix 4.

Hlavnou postavou štvrtého filmu bude podľa všetkého hviezda z komiksovky Aquaman – Yahya Abdul-Mateen II. Tomu bude známa dvojica z pôvodnej trilógie sekundovať.

Yahya Abdul-Mateen II bude jednou z nových hlavných postáv štvrtého pokračovania filmu Matrix. (Foto: MovieStillsDB)

Samozrejme, netreba sa báť, že by sme si Nea a Trinity na plátne neužili dostatok. Akurát za ten čas sa toho aj vo svete Matrixu udialo veľa a tak je jasné, že celý príbeh sa nemôže točiť len okolo už známych postáv. Napokon aj samotné štúdio už dávnejšie plánovalo kultový sci-fi príbeh posunúť do inej roviny a aj preto sa najskôr hovorilo o úplnom reštarte série s novými hlavnými hrdinami, či origin príbehu, v ktorom mal hlavnú úlohu zohrať Morpheus.

V auguste tohto roka ale samotné štúdio Warner Bros. potvrdilo, že Matrix bude pokračovať s pôvodným obsadením a na režisérsku stoličku opäť zasadne Lana Wachowski, aj keď bez svojej sestry.

Scenár k štvrtému filmu napísala najmä dvojica autorov Aleksandar Hemon (seriál Sense8) a David Mitchell (snímka Atlas mrakov), pričom pomocnú ruku im dala aj Lana Wachowski. Tá okrem réžie bude stáť aj za produkciou filmu spolu s Grantom Hillom. Filmovačka štartuje v roku 2020, premiéra je naplánovaná na rok 2022. O čom Matrix 4 bude zatiaľ známe nie je, fanúšikovia však svoju radosť z chystaného filmu neskrývajú.

Variety

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články