Foto: MovieStillsDB

Pozerali ste seriál Squid Game?

Juhokórejský seriál Squid Game spôsobil doslova celosvetový ošiaľ. Videlo ho už viac ako 111 miliónov divákov a každý deň pribúdajú ďalší. Seriál, v ktorom ľudia hrajú detské hry a chyby sa trestajú smrťou, je mimoriadne pútavý a len veľmi málo ľudí, ktorí ho začnú pozerať, tak ho nedopozerajú. Aj preto sme si pre vás pripravili kvíz o seriáli. Veríme, že ak ste ho pozerali pozorne, prejsť ním vám nebude robiť žiadny problém. 

Upozornenie: Kvíz obsahuje množstvo spoilerov. Ak ste seriál ešte nevideli, zvážte, či si kvíz vôbec urobíte.

Koľko hier museli hráči absolvovať?

MovieStillsDB

Hráč, ktorý prežil všetkých 6 hier, mal nárok na výhru.

Aké tvary mali vyškrabávať súťažiaci v druhej hre?

MovieStillsDB

V druhej súťaži museli hráči pomocou ihly vyškrabávať jeden z týchto štyroch tvarov do cukrovej sušienky, v ktorej bol tvar odtlačený. Kto to nestihol v časovom limite či sa mu sušienka zlomila a poškodil sa tak tvar, bol zo súťaže vyradený, t.j. zastrelený.

Aké číslo mal hlavný hrdina?

MovieStillsDB

Hlavný hrdina mal číslo 456, teda posledné zo všetkých hráčov.

Kto bol strojcom celej hry?

MovieStillsDB

Hráč s číslom 001 - starec Oh Il-nam, ako sa nakoniec ukázalo, bol ten, kto tieto hry vymyslel, aby do života bohatých ľudí vniesol trochu vzrušenia.

Na aké číslo hráča si vsadil jeden z VIP? Hráč sa po hre s guľôčkami obesil.

Netflix

Jeden z VIP, ktorý sa bavili na hrách a vsádzali na to, kto prežije, vsadil na hráča s číslom 069, a to preto, lebo číslo odkazovalo na známu sexuálnu polohu. Hráč s číslom 069 v štvrtej hre vytvoril dvojicu spolu so svojou manželkou. Následne ale zistili, že budú hrať proti sebe guľôčky. Muž vyhral a jeho manželka bola zastrelená. Po štvrtej hre potom spáchal samovraždu obesením.

Ktorú z týchto masiek nenosili VIP?

MovieStillDB

Medzi maskami VIP bol tiež napríklad lev, jeleň či byvol.

Akým symbolom sú označení strážcovia, ktorí majú najnižšiu hodnosť a vykonávajú podradnejšie úlohy?

MovieStillsDB

Strážcovia označení kruhom napríklad odnášajú telá, alebo robia v kuchyni. Strážcovia s trojuholníkom nosia zbraň, no stále musia poslúchať strážcov so štvorcom, ktorí im velia.

Aké poradie bolo najnevýhodnejšie pri hre so skleneným mostom?

MovieStillsDB

V hre so skleneným mostom museli hráči voliť vždy z dvoch sklenených tabúľ, pričom jedna bola z obyčajného skla a druhá z tvrdeného. Ak skočili na tabuľu z obyčajného skla, to sa zlomilo a hráč zomrel. Takto bolo potrebné prejsť 18 krokov, kým prišli hráči do bezpečia. Prvá pozícia tak znamenala v podstate istú smrť.

Aká bola hodnota jedného hráča, ktorá sa po smrti pripisovala do banku?

MovieStillsDB

Keď hráč zomrel, do banku sa dostalo 100 miliónov wonov za každého jedného. Celkovo tak bolo hre 45,6 miliardy wonov. Pre predstavu, 100 miliónov wonov je 72-tisíc eur a 45,6 miliardy wonov je približne 33 miliónov eur.

Aké je meno hlavného hrdinu?

MovieStillsDB

Seong Gi-hun, alebo hráč číslo 456, je hlavným hrdinom seriálu a jediný, kto prežil zo všetkých hráčov (ak nerátame číslo 001). Seong Gi-huna hrá kórejský herec Lee Jung-jae.

0
Uložiť článok
Komentovať