Foto: Hike The World (Instagram), Štefan Štefančík (Unsplash)

Americkej CNN padlo do oka Slovensko. Pozýva do majestátnej krajiny strednej Európy.

Krajina veľkolepých miest a majestátnych hradov, jedna z najpozoruhodnejších európskych krajín, ktorú však mnohí nevedia nájsť ani na mape. Často prehliadaná destinácia, oveľa pokojnejšia ako Česko, avšak rovnako bohatá na architektonickú veľkoleposť. Pochváliť sa môže aj krásnymi horami, ktoré pokojne konkurujú rakúskym Alpám, no sú cenovo dostupnejšie. Týmito slovami začína „reklama“ Slovensku od americkej CNN.

Krásy krajiny, jedinečné pamiatky a obrovský potenciál v oblasti cestovného ruchu nášho Slovenska, si opäť raz všimli aj za veľkou mlákou. Konkrétne na webe známej americkej televíznej spoločnosti CNN, ktorá len nedávno do neba vychválila našu krajinu. V článku svojim čitateľom odporúča 11 lokalít na Slovensku, ktoré by rozhodne pri návšteve našej krajiny nemali obchádzať. Čo teda Američania odporúčajú?

Bratislava

Hlavné mesto v zozname tipov chýbať nemôže. Americká CNN ju opisuje ako mladšiu sestru Viedne i Prahy a najzaujímavejšie pohraničné mesto Európy. V našej metropole vyzdvihujú najmä uličky Starého Mesta, neďaleký Devín, kostoly, múzeá, ale i návštevu známeho ufa na moste SNP, z ktorého je údajne najkrajší výhľad na centrum Bratislavy.

Bratislava

Košice

V zozname tipov od CNN nechýba ani metropola východného Slovenska a dokonca bola označená za absolútny vrchol návštevy našej krajiny. Môže za to chýbajúci ruch hlavného mesta, jedinečná architektúra a obrovská koncentrácia historických a kultúrnych pamiatok, ktoré v Košiciach možno nájsť. Menovite samozrejme nechýba spomenutý Dóm Svätej Alžbety.

Kosice, the most beautiful city in Slovakia

Tatry

Naše veľhory, ako alternatíva rakúskym Alpám a to najmä z cenového hľadiska. Na Tatry v USA lákajú najmä lyžiarskymi strediskami a širokou ponukou zimných športov, ale i nádhernou prírodou počas letnej turistiky či stretnutiami s divokou prírodou.

Tatra

Bojnice

Obísť pri návšteve Slovenska náš najkrajší zámok, by bolo hotovým hriechom. Pri vychvaľovaní Bojnického zámku, kúpeľnej tradície mesta a miestnej zoologickej záhrady, však v CNN nezabudli ani na neďaleké Čičmany. Tým pripisujú titul najkrajšej dedinky na Slovensku a jedného z najfarebnejších miest v Európe.

Bojnice castle

Levoča

Podľa CNN má Levoča jedno z najkrajších historických centier na Slovensku. V meste chváli krásnu architektúru a pozornosti neunikol ani nádherný oltár Majstra Pavla v bazilike Sv. Juraja. Na obed pritom americká televízia pozýva do Kupeckej Bašty, reštaurácie, ktorá sa nachádza priamo v jednej zo stredovekých veží mestského opevnenia. V širšom okolí vyzdvihuje i Slovenský raj a Dobšinskú ľadovú jaskyňu.

P7090676_7_8.jpg

Spišský hrad

Samostatným tipom na Spiši sa od CNN stal Spišský hrad. Krásne posadený na vrchole kopca, pozerajúc sa na nekonečné údolia východného Slovenska. Týmito silnými slovami začína odstavec v článku americkej televízie. Rovnako však odporúča aj návštevu Spišského podhradia a kostolu sv. Martina v Spišskej Kapitule.

20160812-Canon EOS 6D-9337

Bardejov

Malé, no jedno z najkrajších mestečiek Slovenska na severovýchode krajiny. Zachovalé historické centrum, jedinečná bazilika sv. Egídia, Šarišské múzeum či Bardejovské kúpele. S itinerárom americkej CNN sa v tomto meste nudiť turisti určite nebudú.

Bardejov - UNESCO World Heritage

Trenčín

Námestie, kde spoza meštianskych domov vytŕča majestátny Trenčiansky hrad. CNN nezabúda ani fakt, že Trenčín je najsevernejším známym miestom strednej Európy s dôkazom o pôsobení rímskych vojenských jednotiek. Článok odporúča i neďaleké Trenčianske Teplice s veľkolepým typickým tureckým hammanom.

Hrad / Castle Trencin F1010018

Banská Štiavnica

Kedysi najväčšie banícke centrum habsburskej monarchie a tretie najväčšie mesto v Uhorsku. Dnes azda najkrajšie malé slovenské mesto. Okrem baníckej minulosti a historických pamiatok mesta, CNN neunikli ani Štiavnické tajchy. Celkom 24 pozostatkov baníckej činnosti ponúka na útek do prírody a kúpanie.

Banska Stiavnica, Slovakia

Nízke Tatry

V zozname tipov na krásne miesta Slovenska v článku americkej CNN nechýba ani rozlohou najväčší národný park našej krajiny. Nádherné horské scenérie, objavovanie nekonečných údolí, ľadové jaskyne, ale aj skvelé podmienky pre zimné športy a turistiku. Osobitý priestor dostáva Chopok, ako jedna z najkvalitnejších freerideových lokalít v celej strednej Európe.

W drodze na Wielką Chochulę

Kežmarok

Kedysi významné obchodné centrum, je dnes podľa CNN turistami obchádzaný klenot pod Tatrami. Rozmanitosť, ktorú v oblasti cestovného ruchu Kežmarok ponúka, je pre niekoľkodňový pobyt úplne ideálny. Americká televízia v okolí mesta odporúča napríklad krásny Ľubovniansky hrad.

Vysoke Tatry atardecer

Pozri aj: Zabudnite na Slovenský raj či Bojnický zámok. 15 „tajných miest“ na Slovensku, ktoré nikto nepozná, no oplatí sa ich navštíviť

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy