Ilustračná foto: Unsplash

Čína má pritom dostatok pekných pohorí, ktorými sa môže chváliť.

Čínsky spravodajský web Daily China nedávno spôsobil poriadnu blamáž. Jednoducho ukradol video zachytávajúce švajčiarske Alpy a ich krásu. Na video si dokonca dali vlastný vodoznak. 

Video tiež označili hashtagom #GlamorChina, ktorý sa používa na podporu čínskej kultúry a krajiny. 10. mája uverejnil Daily China, čo je anglický web spravovaný čínskym ministerstvom propagandy, na Twitteri video so spomínaným hashtagom a textom: “Nechceli by ste navštíviť toto pokojné vidiecke miesto a užiť si hru so psom blízko dediny na úpätí hôr?” Informuje o tom portál Bored Panda.

Podvod sa prevalil

Ľudia však veľmi rýchlo odhalili, že zábery sa až náramne podobajú na švajčiarsku obec Brienz, ktorá leží pri jazere s rovnomenným názvom. Tiež identifikovali psa – Rasta white shepherd, ktorý je známy na Instagrame. Zábery pochádzajú od majiteľky psa, Sylvie Michel.

Tá keď zistila, že China Daily jej ukradli video, tak ho nahlásila a zverejnila pod video správu o tom, že je to jej video zo Švajčiarska.

Tweet bol čoskoro označený za porušenie práv a čínsky server ho stiahol bez toho, aby sa ospravedlnil.

Sylvii množstvo ľudí vyjadrilo podporu a hlavne sa udivujú, prečo to China Daily urobili. Čína disponuje mnohými krásnymi pohoriami a oblasťami, ktoré sa môžu vyrovnávať aj Švajčiarsku. Vyzerá to teda tak, že si chceli uľahčiť prácu a dúfali, že na to nikto nepríde.

Pozrite si originálne video, kde Sylvia vtipne do nadpisu dopísala, že video nie je z Číny

0
Uložiť článok
Komentovať