Ilustračná foto: Unsplash

Zápchu môžu vyriešiť lieky z lekárne za pár eur. Určite by to bolo lepšie riešenie ako toto.

Po pokuse vyliečiť si zápchu vložením živého úhora do konečníka, muž z čínskeho mesta Xinghua takmer prišiel o svoj život. Veriť tradičnej ľudovej medicíne sa v tomto prípade zjavne neoplatilo. 

Vyskúšal tradičnú medicínu

Muž začal pociťovať zápchu a vyhýbal sa obvyklým medicínskym postupom ako s ňou bojovať. Obrátil sa preto na ľudové liečiteľstvo, uvádza portál IFL Science. Aj na Slovensku existujú ľudové recepty na zápchu, napríklad konzumácia sušených sliviek. Muž z Číny sa však rozhodol vyskúšať ich tradičnú medicínu a to asi tú najextrémnejšiu.

Asi 20 centimetrového živého úhora si napchal do konečníka. Úbohé zviera v mužovom tráviacom trakte začalo postupovať hrubým črevom, na jednom mieste prehrýzol stenu a dostal sa až do brušnej dutiny.

Na obrázku dravá ryba muréna. Ilustračná foto: Unsplash

Lekári museli ihneď konať

Podľa agentúry Global Times muž pociťoval veľké bolesti, ale stále nechcel ísť k lekárovi. Po celom dni v bolestiach sa však podvolil a vyhľadal lekársku pomoc v miestnej nemocnici.

Keď im povedal, čo spravil, lekári okamžite muža odviedli na operačný stôl s cieľom úhora vybrať. To sa napokon podarilo a úhor bol dokonca nažive. Mužovi potom oznámili, že ak by do nemocnice neprišiel, pravdepodobne by zomrel na infekciu spôsobenú úhorom a prederaveným črevom. Dostal takisto odporúčanie, aby zápchu riešil radšej kvapkami na to určenými.

Ilustračná foto: Unsplash

Zďaleka to nie je jediný prípad

Aj keď to znie mimoriadne bizarne, nie je to zďaleka jediný takýto prípad. V roku 2017, takisto v snahe o zmiernenie zápchy, vytiahli z brucha iného muža až 50-centimetrového úhora. Aj minulý rok sa stalo niečo podobné a 50-ročný muž takisto musel vyhľadať ošetrenie, lebo sa mu úhor dostal do brucha a tam spôsobil rozsiahlu infekciu.

V každom z týchto prípadov, keď úhor prehryzie stenu čreva, nastáva veľmi veľký problém a ohrozenie života človeka (ako aj úhora). Muži sa tak poučili a prípadnú budúcu zápchu už nebudú riešiť pomocou vodných živočíchov, ktoré v snahe zachrániť si život a dostať sa z nepríjemného prostredia rozhryzú črevo mysliac si, že sa dostanú na slobodu.

0
Uložiť článok
Komentovať