Foto: SITA/AP

Situácia v českej republike sa zhoršuje. Pribúdajú nakazení a evidujú aj nové úmrtia.

V Českej republike laboratória v priebehu utorka potvrdili 968 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je dosiaľ najvyšší počet zaznamenaný v čiastočnej dennej štatistike do večera (18.00 h). Počas dňa zomrelo tiež ďalších šesť pacientov, informovali spravodajské servery Novinky.cz a TN.cz.

Aktualizované: K dnešnému dňu zanalyzovali aj ďalšie vzorky odobraté po 18. hodine. V Českej republike tak pribudlo rekordných 1677 nových prípadov nákazy koronavírusom. Informoval o tom web Novinky.cz.

Aktívnych prípadov nákazy bolo v ČR k uvedenej hodine (do večera 18:00 h) 15 593, pričom celkovo sa novým koronavírusom v krajine infikovalo 38 187 ľudí. Česko eviduje tiež 476 úmrtí po tom, ako úrady aktualizovali pôvodný pondelkový údaj o dvoch obetiach na päť, vyplýva zo správy Českej televízie (ČT).

V Prahe počet nakazených stúpa

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Tá priniesla tiež informáciu o tom, že v Prahe pribudlo v utorok do 18.00 h “rekordných” 372 nových potvrdených prípadov. Ide o 84 viac ako pri doterajšom pondelkovom maxime. Česká metropola zaznamenala od začiatku pandémie 7731 infikovaných.

Server TN.cz dopĺňa, že od minulého utorka do soboty pribudlo v Česku každý deň viac ako 1000 novoinfikovaných. Najviac 1538 ich potvrdili v sobotu. Po nedeľňajších 792 prípadoch hlásili v krajine v pondelok znova 1038 novonakazených.

Testujú viac, počty hospitalizovaných sa zvyšujú

Vysoký počet odhalených prípadov nákazy podľa správy súvisí aj so zvýšeným počtom testov. V piatok ich vykonalo viac ako 18 000 a v sobotu tiež rekordných 12 000.

V českých nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 333 pacientov, z nich 78 na umelej pľúcnej ventilácii alebo mimotelovej podpore životných funkcií. Je to trojnásobná úroveň oproti stavu spred mesiaca. Podobný počet vážne chorých v ČR zaznamenali naposledy koncom apríla.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )