Foto: Warner Bros. Television

Aj keď na obraze vyzerali ako (takmer) bezchybná rodinka, skutočné životy hercov z populárneho sitkomu až také ružové neboli.

Patrí k sitkomom, ktoré sa s úspechom vysielajú na Slovensku (s legendárnym českým dabingom) dodnes. No keďže svoju najväčšiu popularitu získal v 90. rokoch, bolo ťažšie sa niečo viac o ňom kvôli absencii internetu vo väčšine domácností dozvedieť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Dovedna vzniklo 7 sérií a rovnako, ako množstvo iných úspešných televíznych projektov, bol vstupnou bránou do sveta šoubiznisu pre mnohé tváre, ktoré sa v ňom objavili. Stal sa ale aj presný opak – mnohým hviezdam sitkomu Krok za krokom (Step by Step) veštili veľkolepú kariéru a tie namiesto toho zapadli prachom.

Sitkom, ktorého úvodnú zvučku a aj jednotlivé postavy pozná asi každý, kto vyrastal v 90. rokoch. Legendárny rodinný seriál sa s úspechom vysiela (s menšími prestávkami, samozrejme) dodnes. Môže za to nadčasovosť dejovej zápletky a aj dobre vystavané hlavné postavy. No tak, ako okolo akéhokoľvek iného seriálu, aj v zákulisí Krok za krokom sa diali veci, o ktorých toho mnohí fanúšikovia vedia pomerne málo. A z niektorých vám bude po chrbte behať mráz.

Záhadné dieťa z úvodných tituliek

Všimol si ho každý, nikto však netušil, kto to bol. Reč je o záhadnom hnedovlasom chlapcovi, ktorý sa objavuje v úvodných titulkoch sitkomu, no v samotnom seriáli sme ho nevideli. Možno budete prekvapení, no ide o postavu Marka Fostera a jeho pôvodného hereckého predstaviteľa Jarretta Lennona. Ten sa objavil v pôvodnom, nikdy neodvysielanom pilotnom diele. Tvorcovia si ale uvedomili, že deti Carol (stvárnila ju Suzanne Somers) by po správnosti mali byť blonďavé. Chlapca teda nahradil herec Christopher Castile. Pôvodný Mark ale v titulkoch zostal, uvádza web Hollywood.

Kam zmizol Brendan?

Postava najmladšieho člena rodiny Lambertovcov je ale tiež opradená záhadou. Hanblivý Brendan, ktorého stvárnil  herec Josh Byrne sa totiž zo sitkomu znenazdajky a bez vysvetlenia vytratil a v siedmej sérii sme ho nevideli vôbec. Samozrejme, jeho seriáloví rodičia stále hovoria, že majú sedem detí, na obraze sa už ale nikdy neobjavil. Čo sa stalo?

Foto: MovieStillsDB

Ako vysvetlil portál BuzzFeed, Byrne sa rozhodol skoncovať s herectvom a seriál opustil. Je ale zvláštne, že tvorcovia sa nijako nesnažili jeho odchod vysvetliť.

Záhadné meno

Všetci ho poznajú ako J.T.-ho, jeho celé meno ale v sitkome prakticky nezaznie. Aj vás vždy zaujímalo, skratkou akého mena je J.T.? Celé meno postavy, ktorej život vdýchol herec Brandon Call, je John Thomas Lambert, uvádza IMDb.

Foto: Warner Bros. Television

Postrelená hviezda

Pri J.T.-m ešte zostaneme. Jeho hereckého predstaviteľa totiž počas nakrúcania sitkomu postretla hrozivá nehoda, pri ktorej takmer dvakrát prišiel o život.

Ako uvádza portál E! Online, herec podľa svojich slov išiel zo štúdia v Burbanku na svojom aute, keď si všimol, že ho iné sleduje. Keď neznámy vodič mladého herca vytlačil na kraj cesty, vystúpil z vozidla a začal na Brandona strieľať z pištole. Akoby zázrakom minul jeho hlavu aj hrudník, postrelil ho však do oboch rúk.

Našťastie, mladý herec si zachoval chladnú hlavu a podarilo sa mu utiecť a doraziť na policajnú stanicu. Motív páchateľa je dodnes neznámy.

Okradnutá hviezda

Ak v Hollywoode prerazia neplnoleté osoby, ich finančné zárobky dostanú zväčša na starosť ich zákonní zástupcovia, teda rodičia. Ani im sa ale v niektorých prípadoch nedá veriť, o čom sa presvedčila aj predstaviteľka postavy Karen Fosterovej, herečka Angela Watson, píše BuzzFeed.

Foto: MovieStillsDB

Tá si za 10 rokov účinkovania v rôznych seriáloch prilepšila o niekoľko miliónov dolárov, pričom verila, že jej peniaze sú v dobrých rukách. Mýlila sa. Neskôr totiž zistila, že jej vlastní rodičia všetky jej peniaze minuli a jej nezostalo nič. To herečku viedlo k založeniu neziskovej organizácie Child Actors Supporting Themselves (CAST), ktorá pomáha mladým hercom spravovať ich financie z honorárov. Organizáciu založila najmä preto, že z detských hviezd nebola jedinou, ktorú jej vlastní rodičia okradli o nemalú sumu peňazí.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články