Foto: pexels

Vypisovaním životopisov si asi prešiel každý, nie je to vždy jednoduché.

Samotné hľadanie zamestnania môže byť poriadne náročné. Okrem iných povinností sa človek nevyhne napríklad vypisovaniu a posielaniu životopisov. Bývalá náborárka pre Amazon prezradila, na čo najšokujúcejšie v životopisoch natrafila.

Toto sa do životopisu určite nehodí

Ako informuje Business Insider, Lindsay Mustain je bývalá náborárka, pracovala pre spoločnosti ako Comcast a Amazon. V nedávnom rozhovore pre CNBC prezradila, ako prebiehali nábory na základné pozície v klientských centrách. Priznala, že na pohovory prichádzalo množstvo rôznych kandidátov.

Foto: pexels

Keď prechádzala hromadu životopisov na svojom stole, narazila na dvojstranový životopis, ktorý bol na prvý pohľad štandardný, obsahoval predošlé pracovné skúsenosti. Avšak na poslednej strane mal záujemca o zamestnanie priloženú fotografiu, na ktorej bol so zbraňou. Mustain uvažovala, prečo by si niekto myslel, že je to vhodná príloha do životopisu. Bola to selfie a záujemca mieril hlavňou do objektívu.

Vyhnete sa predsudkom

Mustain, ktorá je v súčasnosti generálnou riaditeľkou talentovej agentúry Talent Paradigm, uviedla, že pridávanie fotky do životopisu aj tak nie je vždy múdry nápad. Podľa nej sa to hodí v prípade, ak sa človek uchádza o prácu v modelingu, v hereckom svete, alebo je realitný agent. Na Slovensku je ale tiež zvykom prikladať aj fotografiu. Portál Profesia píše, že vás tak náborár bude vnímať osobnejšie a životopis vďaka fotke viac zaujme. Upozorňuje však, že je dôležité zvoliť vhodnú fotku.

Foto: unsplash

Mustain dodáva, že ak priložíte nevhodnú fotku, ako to bolo v prípade pána so zbraňou, môže to viesť k podvedomej zaujatosti. V mnohých prípadoch je lepšie fotografiu nepridať. Chráni to uchádzačov o zamestnanie pred diskrimináciou v dôsledku veku, váhy či farby pleti.

Uložiť článok

Najnovšie články