Foto: Mini Slovensko

Park miniatúr v Jánskej doline je unikátnym miestom, plným jedinečných diel. Navštíviť tu môžete hneď niekoľko krásnych kultúrnych a technických pamiatok naraz.

Spoznávať krásy Slovenska nemusíte len križovaním našej krajiny krížom krážom od jedného miesta k druhému. Na Liptove totiž nájdete Mini Slovensko, park miniatúr plný kultúrnych a technických pamiatok, ktorý vám ponúkne jedinečnú možnosť spoznávať krásy Slovenska na jednom mieste. Jedinečné sú aj príbehy jednotlivých exponátov. Za každým totiž nestoja desiatky, ani stovky ale až tisícky hodín práce. 

Park miniatúr leží v nádhernom prírodnom prostredí Jánskej doliny neďaleko Liptovského Jána. Za celým projektom stojí Kamil Fisher, ktorý je súčasne aj autorom a tvorcom jednotlivých modelov. Kamil Fisher je predsedom občianskeho združenia Mini Slovensko – ASKP, o.z., ktorý projekt Parku miniatúr v Jánskej doline realizovala. Navštíviť ho môžete každý deň a to od 9. hodiny ráno 17. hodiny podvečer.

Foto: Mini Slovensko
Foto: Mini Slovensko

Park miniatúr ponúka celkom 16 modelov technických a kultúrnych pamiatok Slovenska, ktoré čoskoro doplní ďalších 7 exponátov. Každá zmenšenina je vytvorená v mierke 1:25 od reálnej pamiatky a jej tvorba zabrala aj tisícky hodín. Na 16 doposiaľ existujúcich exponátoch pracoval Kamil Fisher celých 11 rokov. Najväčší, najnáročnejší a pre mnohých aj najkrajší model predstavuje replika Bojníckeho zámku. Na toto dielo bolo potrebných až 3560 hodín trpezlivej práce.

Foto: Mini Slovensko

Posted by MINI SLOVENSKO ASKP on Montag, 29. August 2016

Foto: Mini Slovensko

Najťažším modelom zo všetkých je 620 kg vážiaca replika hradu Strečno, ktorá pozostáva z celkom 270-tisíc kamienkov. Všetky repliky sú skutočnými vernými kópiami slovenských pamiatok a pri ich tvorbe boli využité autentické materiály. V Parku miniatúr nájdete okrem už spomínaných napríklad Starobylú radnicu v Levoči, Kaplnku sv. Michala v Košiciach, ktorého strechu tvorí 14 456 minišindľov či drevený kostolík v Hervartove. Celý park v budúcnosti doplnia ďalšie exponáty ako napríklad železničná trať Červená skala – Margecany, Dobšinská ľadová jaskyňa či Bratislavský hrad.

#model#hrad#Strečno

A post shared by Park MINI SLOVENSKO (@park_mini_slovensko) on

Spoznať niekoľko jedinečných kultúrnych a technických pamiatok Slovenska môžete teda vďaka Parku miniatúr v Jánskej doline teraz na jedinom mieste. Viac informácií nájdete na stránke minislovensko.sk.

Pozri aj: Toto sú tri najtmavšie miesta na Slovensku, kde uvidíte tisíce hviezd, meteorické roje či polárnu žiaru ako nikdy predtým

minislovensko.skvisitliptov.sk, HNonline
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy