foto: Martin Navrátil

Si milovníkom trekov a málo navštevovaných oblastí?

Nebojíš sa ťažkých podmienok, nepohody a náhlych zmien počasia? Tak nečakaj a choď do Pakistanu k základnému táboru K2, druhej najvyššej hory sveta.

Článok pokračuje pod videom ↓

V dnešnej dobe je veľmi populárne chodiť do krásnych Himalájí v Nepále. Sú to pochopiteľné krásne hory a treky, ale dnes je tam vyslovene ,,tlačenka“, kde si tie gýčové pohľady budeš vychutnávať s davom.

My sme sa preto rozhodli spolu s kamarátmi, že sa vydáme do Pakistanu a pôjdeme ako tie prvé výpravy v 50. a 60. rokoch. Žiaden mobilný signál, žiadne hotelíky ako je to v Nepále či reštaurácie v blízkosti Mount Everestu. Len my, hory, ticho a trek cez divokú prírodu.

Celkovo sme prešli cez 200 kilometrov. Začali sme vo výške cca 1 800 metrov a vystúpili sme až do 4 900 metrov. Prechádzali cez bláznivý ľadovec Baltoro, kde ideš ako blázon hore-dole, hore-dole a popritom počuješ ako sa ľadovec neustále pohybuje a žije si svojim životom. Prespávali sme nadivoko, kde nám to podmienky umožňovali, jedli jedlo, ktoré sme si zobrali, pili vodu z potokov, okolo nás padali lavíny. Aj vďaka tomu sem chodí veľmi málo cestovateľov, ktorí sa zľakli nepohody. Ale keď zažiješ tie výhľady na krásne osemtisícovky, povieš si, stálo to za to.

Celú našu cestu, ktorá vznikla aj z podpory Interezu si môžeš pozrieť vo videu. Tak čo, išiel by si aj ty?

Travelistan.sk
Martin Navrátil precestoval viac ako 160 krajín sveta. Jeho blog Travelistan.sk je zdroj základných informácií pre všetkých cestovateľov

Viac článkov