Foto: TASR - Martin Baumann

Veľa ľudí sa podľa právnika dopúšťa tejto chyby.

Platforma TikTok už dávno nie je len o tanečných trendoch či videách bez pointy. Pôsobí na nej množstvo odborníkov na rôzne oblasti, pričom sa často so sledujúcimi podelia so zaujímavými informáciami. Tak to je aj v prípade právnika, ktorý na platforme pôsobí pod pseudonymom Street Lawyer.

Neodpovedajte na túto otázku

Street Lawyer zdieľal už niekoľko desiatok rád a tipov, pričom jedno z videí momentálne trenduje a pozrelo si ho už viac ako pol milióna používateľov. Témou tohto videa je otázka, na ktorú by ste určite nemali odpovedať v prípade, že vás na cestách zastaví polícia, upozornil portál LADBible. Mnoho strážcov zákona sa po zastavení pýta vodiča, či vie, prečo bol zastavený.

@tiktokstreetlawyer How to answer this police question- “why do you think i pullled you over?” #streetlawyer #communitylegaleducation #police #traffic #question #fyp ♬ original sound – Street Lawyer

Práve v tomto prípade je najlepšie ostať ticho, odkazuje právnik. Často totiž môže ísť o trik, ktorý budú policajti na šoférov skúšať. Tí sa im potom priznajú k priestupku, ktorý si v skutočnosti príslušníci polície ani nemuseli všimnúť. Stáva sa aj to, že ak vaše vozidlo policajti zastavia kvôli istému priestupku, vy sa im takto nevedomky môžete priznať k úplne inému. Prípadov môže byť viacero, no pointou ostáva fakt, že na túto otázku by ste určite nemali odpovedať. Naopak, na svoj potenciálny priestupok sa opýtať strážnika, ktorý vás zastavil.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články