Foto: app.powerbi.com

Táto mapa vám poskytne všetky dôležité informácie o priebehu koronavírusu na Slovensku.

Na internete sa objavila nová mapa, ktorá nám detailne priblíži vývoj a šírenie koronavírusu na Slovensku. Vďaka nej sa môžeme dozvedieť okrem samotného počtu potvrdených prípadov aj pohlavie ľudí, u ktorých sa nákaza potvrdila či filtrovať tieto prípady podľa jednotlivých miest a obcí.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mapa čerpá aktuálne údaje z Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) a pre verejnosť ich prináša jednoduchou formou a všetky na jednom mieste. Podľa aktuálnych informácií máme na Slovensku 105 pozitívnych vzoriek. Graf ukazuje, koľko prípadov bolo potvrdených v jednotlivé dni a prináša aj prehľad podľa jednotlivých miest. Pozrime sa na možnosti jednotlivých grafov.

Foto: app.powerbi.com

Filter podľa veku nakazených

S jednotlivými funkciami môžeme manipulovať a pracovať a grafy podľa našich zvolených podmienok ukážu presný prehľad. Napríklad, ak v nastaveniach zmeníme vek nakazených na rozpätie 0-18 dozvieme sa, že v súčasnosti je u nás 13 prípadov pozitívnych testovaní u mladistvých do 18 rokov. Z nich je 7 ženského pohlavia a 6 mužského. Najviac, v počte 4, sú z Bratislavy. Po jednom prípade vyhovujúcim tomuto vekovému zadaniu je napríklad v Martine, Prešove alebo Spišskej Novej Vsi.

Foto: app.powerbi.com

Filter podľa pohlavia

Ak vás zaujíma, či je na Slovensku viac potvrdených prípadov u mužov alebo žien, stačí sa pozrieť na okrúhly graf v pravo. Po prekliknutí na jednotlivé možnosti sa dozvieme, v akých mestách je koľko pozitívnych na koronavírus mužov a koľko žien. Podľa súčasných informácií najviac postihnutých žien je v Bratislave v počte 19. U mužov sa najvyššie štatistiky rovnako sústredia na naše hlavné mesto, potvrdených je tam momentálne 18 prípadov.

Graf v strede hore ukazuje aj ako sa vyvíja krivka podľa pohlaví. Najviac potvrdených prípadov u žien pribudlo utorok 17. marca a to 25, čo sa týka mužov to bolo v rovnaký deň a ich počet narástol o 11.

Foto: app.powerbi.com

Filter podľa mesta

V tabuľke Prehľad podľa mesta stačí zvoliť dané mesto a všetky grafy ukážu aktuálne výsledky, ktoré sa ho týkajú. Pri zvolení Banskej Bystrice nám tabuľka ukáže momentálny počet potvrdených prípadov v meste, v tomto prípade 4, rovnako vidíme, že z nich sú traja muži a jedna žena a najväčší nárast nastal v stredu 18. marca, kedy pribudli dva nové prípady. Pri grafe s vekom vieme zistiť, že každý z nich má viac ako 35 rokov.

Foto: app.powerbi.com

Filter podľa dátumu

Najaktuálnejšie dáta pochádzajú z 18. marca. Ak si v grafe v pravom hornom rohu zvolíme tento dátum dozvieme sa, že na Slovensku pribudlo 8 nových prípadov, z toho šiesti muži a dve ženy. Dva z nich sú z Banskej Bystrice, jeden z Banskej Štiavnice, po jednom prípade si pripísali aj Príborovce a Vráble.

Foto: app.powerbi.com

Ak chcete vedieť všetky aktuality o tom, ako to na Slovensku alebo možno vo vašom meste vyzerá, či sa dozvedieť, aká veková kategória je u nás momentálne najohrozenejšia, tieto mapy sa určite oplatí sledovať. Zostať neustále v strehu vám pomôže napríklad aj aplikácia, ktorá nás upozorní, ak sa v blízkom okolí bude nachádzať človek s koronavírusom.

Pre zobrazenie celej interaktívnej mapy kliknite TU.

Najnovšie články