Foto: SITA/AP

V Taliansku zomrelo za jediný deň 196 ľudí.

Počet osôb nakazených koronavírusom SARS-CoV-2 sa v Taliansku v stredu zvýšil o 2066 z 8514 na 10.590. Ide o najvyšší denný nárast v počte nakazených osôb od 20. februára, keď v krajine vypukla epidémia. Informovala o tom agentúra APA.

Článok pokračuje pod videom ↓

Počet úmrtí sa zvýšil na 827 po tom, čo v dôsledku ochorenia COVID-19 zomrelo za 24 hodín ďalších 196 ľudí, oznámila talianska civilná ochrana v Ríme.

Šéf civilnej ochrany Angelo Borrelli výrazný nárast počtu nakazených zdôvodnil podľa agentúry DPA tým, že aktuálna bilancia zahŕňa aj niektoré chýbajúce údaje z utorka.

Foto: SITA/AP

Počet vyliečených pacientov sa zvýšil o 41 na 1045. Väčšina obetí mala podľa predstaviteľov civilnej ochrany viac než 70 rokov. V nemocniciach je hospitalizovaných celkovo 5838 osôb, z toho 1028 je na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Taliansko je po Číne najviac zasiahnutou krajinou. Očakáva sa, že ešte v stredu večer budú ohlásené ďalšie prísne opatrenia v regióne Lombardsko alebo v celom severnom Taliansku.

Pandémia sa v Taliansku naďalej koncentruje na severné oblasti. V Lombardsku evidujú 7280 infikovaných, v regióne Emilia-Romagna 1739, v Benátsku 1023 a v Laziu 150.

Väčšinou preplnené turistické atrakcie sú teraz bez ľudí

Foto: SITA/AP

To výrazne ovplyvnilo aj turizmus. Známe turistické atrakcie v Taliansku, ktoré počas sezónny navštívi denne desaťtisíce ľudí sú teraz takmer bez turistov. Najznámejšia Fontána Di Trevi v Ríme či Koloseum ale aj iné pamiatky v tieto dni navštevuje minimum ľudí. Fotografie pred a po to len dokazujú.