Reprofoto: Instagram.com (@flirty.the.mini.service.horse)

Žiaľ, čas dovoleniek sa pomaly ale isto blíži ku koncu.

Aj vám sa však možno počas prázdnin podarilo zažiť niečo nezvyčajné a bizarné. Ako píše portál AirLive, cestujúci na trase do Chicaga na svoj let tak skoro určite nezabudnú.

Poník na palube lietadla

Nedávno sme vám priniesli článok o mužovi, ktorého na singapurskom letisku zatkli za to, že s cieľom odprevadiť partnerku na lietadlo, si kúpil letenku, no sám neplánoval nikam letieť. V ďalšom príbehu sa maloletý chlapec dostal na lietadlo bez letenky, no tento prípad je ešte o niečo zvláštnejší. Na palube lietadla spoločnosti American Airlines sa totiž medzi pasažiermi ocitol aj poník.

Zviera ako emocionálna podpora

Aj keď na Slovensku takýto trend zatiaľ ešte nie je vidieť, v Amerike je celkom bežné mať domáceho miláčika ako emocionálnu oporu. Neraz preto stretnete človeka, ktorý so sebou všade berie psa, mačku či dokonca páva. Zdá sa však, že pes a mačka už nepostačujú, žena letiaca do Chicaga sa totiž rozhodla, že so sebou na palubu vezme poníka menom Flirty slúžiaceho ako emocionálna podpora. Našťastie, poník bol veľmi pokojný a spolucestujúcim z jeho strany nič nehrozilo. Jednoznačne však ide o nezvyčajného spolucestujúceho a nejeden pasažier okamžite vytiahol z vrecka mobil, aby si bizarný zážitok mohol natočiť či odfotiť.

Pravidlá si určuje letecká spoločnosť

Samozrejme, poník sa na sedadlo nevošiel, musel preto stáť v úzkej uličke medzi sedadlami. Ako je možné, že letecká spoločnosť niečo takéto umožnila? Pokiaľ ide o prepravu zvierat, pravidlá si určuje každá letecká spoločnosť osobitne, pokiaľ však ide o prepravu zvierat, ktoré slúžia ako emocionálna podpora, pravidlá sa menia. Pokiaľ má zviera oficiálny certifikát, nejedna letecká spoločnosť povolí prepravu zvieraťa priamo na palube lietadla, v spoločnosti majiteľa. Zvierat, ktoré slúžia ako emocionálna podpora, však pribúda čoraz viac, je preto nutné zaviesť obmedzenia týkajúce sa počtu zvierat na palube lietadla.

Zviera musí mať certifikát a výcvik

Okrem toho, niektoré letecké spoločnosti zaviedli aj obmedzenia, ktoré povoľujú vstup na palubu len niektorým zvieratám a taký poník by nemal šancu. Pravidlá zaviedla aj letecká spoločnosť American Airlines, na palubu smú s majiteľom nastúpiť ako emocionálna podpora len pes, mačka alebo poník. Samozrejme, zviera musí mať certifikát a prejsť potrebným výcvikom. Ako uvádza portál The Independent, aj potom však má letecká spoločnosť právo súdiť každý prípad samostatne a zviera na palube odmietnuť.

independent, airlive
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )