Foto: Unsplash

Krutý scenár sa Slovákovi premenil na realitu.

Pri cestovaní sa okrem príjemných zážitkov môžeme stretnúť aj s rôznymi komplikáciami, s ktorými možno ani nepočítame. Stalo vám však už, že ste sa ocitli na úplne inom mieste, na akom chce pôvodne chceli? Ako informuje portál Dromedár, jednému Slovákovi sa to podarilo.

Môže to znieť možno bizarne, no pri troche nepozornosti namiesto cieľovej destinácie môžete skončiť dokonca aj v úplne inej krajine. Holandská polícia informovala na svojom Twitteri o prípade Slováka, ktorý sa ocitol zmätený a stratený uprostred Rotterdamu. Do holandského mesta totiž zavítal omylom a na vine je iba niekoľko písmen v jeho názve.

Foto: Unsplash

Podobný scenár, ako sme mohli vidieť vo filme Sám doma, sa odohral aj istému Slovákovi. Keď sa však ocitol na inom mieste, akom plánoval, nezdieľal nadšenie malého Kevina. Muž chcel totiž navštíviť svoju matku, ktorá žije v anglickom meste Rotherham. Avšak kvôli svojím slabým jazykovým znalostiam si kúpil lístok do niekoľko stoviek kilometrov vzdialeného mesta, dokonca aj v inej krajine. Ocitol sa tak v oveľa väčšom meste, s viac ako pol milióna obyvateľov.

Uprostred obrovského mesta a bez peňazí

Celý prípad napokon skončil dobre, najmä vďaka miestnej polícii a organizácii Barka, ktorej muža zverila. Barka sa zaoberá pomocou migrantom a bezdomovcom zo strednej a východnej Európy, s cieľom dostať ich späť do ich rodných krajín a domovov. Ako informuje holandský portál AD (Algemeen Dagblad), Barka sa rozhodla pomôcť aj Slovákovi bez dostatku financií a kúpila mu lístok na autobus do Londýna.

Foto: Unsplash

„Tiež sme mu dali jedlo na dlhú cestu,“ povedal ich hovorca pre AD. Dokonca mu dali aj menšiu finančnú čiastku, aby sa mohol dopraviť až do konečného Rotherhamu. Vďaka týmto dobrým ľuďom sa napokon Slovákovi podarilo dostať z Holandska a vycestovať do správneho mesta v Anglicku.

dromedar.zoznam.skad.nl