Foto: unsplash/ Ken Yam

Predstavte si, že niekto, kto je vášmu srdcu blízky, odchádza niekam preč.

Nechceli by ste využiť každý moment na to, aby ste sa rozlúčili? Zrejme áno a presne to urobil aj tento muž na singapurskom letisku. Kúpil si letenku, aby mohol svoju polovičku odprevadiť až k lietadlu. Ako píše denník The Independent, pre niekoho je to prejav nehynúcej lásky, pre iného zas dôvod na zatknutie.

Kvôli romantike za mreže

Aj keď je takáto kúpa letenky romantickým gestom, v Singapure je ilegálne zakúpiť si letenku len preto, aby ste mohli vstúpiť do letového priestoru. Ak si letenku kúpite, no nevyužijete ju na let, hrozia vám prísne sankcie. Singapurská polícia na to cestujúcich upozornila za pomoci informačnej tabule.

Foto: unsplash

Ako uvádza na svojom Facebooku, kúpa letenky bez zámeru skutočne niekam letieť sa trestá odňatím slobody. Aby cestujúcim ukázala, že to myslí skutočne vážne, polícia dokonca uviedla aj odstrašujúci príklad, a to prípad zatknutého 27 ročného muža, ktorý zákon porušil 25. augusta na singapurskom letisku Changi Airport. Muž chcel odprevadiť svoju manželku, no skončil za mrežami.

Mastná pokuta a dva roky vo väzení

Toto nie je ani zďaleka jediný prípad, od januára tohto roka zatkla singapurská polícia za zneužitie letenky až 33 ľudí. Polícia svoje konanie odôvodňuje tým, že letový priestor je chráneným územím, ktoré má slúžiť len cestujúcim s plánom využiť letenku na odlet do inej destinácie. Za kúpu letenky bez zámeru odletieť môže hroziť narušiteľovi pokuta do výšky 20 000 dolárov (viac ako 18 000 eur) alebo trest odňatia slobody na dva roky, prípadne oboje naraz.

Foto: unsplash

Prípad z letiska Heathrow

Singapur nie je jediným miestom, kde sa na letisku dejú zvláštne veci. Nedávno médiami koloval príbeh o 13 ročnom chlapcovi, ktorý sa 14. júla na letisku Heathrow dostal do lietadla bez toho, aby mal zakúpenú letenku. Denník The Independent informoval o tom, že personálu bolo dieťa podozrivé, požiadali ho preto, aby im ukázal letenku.

Chlapec však žiadnu nemal, následkom čoho musel byť let spoločnosti British Airways smerujúci do Los Angeles zrušený. Celá posádka musela vystúpiť, let bol preplánovaný a každý pasažier musel prejsť kontrolou nanovo. Našťastie, lietadlo sa v tom čase ešte nestihlo odlepiť od zeme, nie je však jasné, ako sa chlapcovi podarilo kontrolou prekĺznuť a spôsobiť spolucestujúcim nepríjemné zdržanie.

Ak sa teda ešte chystáte na posledné tohtoročné letné dovolenky, dávajte si na letisku dobrý pozor.

independent
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )