Foto: Henry Söderlund [CC BY 4.0], via Wikimedia Commons/moviestillsdb.com

Milovníci seriálu Game of Thrones sa konečne dočkali poslednej, finálnej časti. Nie všetci však boli s koncom spokojní.

Seriál Game of Thrones sa dočkal svojho veľkolepého finále, no nie každý fanúšik je s ním spokojný. Niektorí dokonca podpisovali petíciu za to, aby sa posledná, ôsma séria, nakrútila znova, pretože nespĺňa ich očakávania. 

Dobrou správou pre nespokojných fanúšikov môže byť najnovšie vyjadrenie autora knižnej predlohy, Georga R. R. Martina. Ten na svojom blogu napísal článok, v ktorom si zaspomínal na prvé stretnutia s režisérmi, scenáristami či hercami. Autor nezabudol dodať, že všetkých osem sérií bolo preňho „divokou jazdou“, ktorú si užil.

Henry Söderlund (CC BY 4.0), Wikimedia Commons

Sám autor však dostáva otázky, ako skončí jeho stále nedokončená kniha The Winds of Winter. Posledné tri série totižto neboli tak úplne založené na knihách, ale na poznámkach, ktoré autor tvorcom seriálu poskytoval. Čitatelia kníh tak veľmi dobre vedia, že seriál sa od písaného príbehu trochu líši.

Práve preto nad samotným koncom knižnej ságy visí jeden veľký otáznik. Spisovateľ sa na túto otázku vyjadril: „Ako to všetko skončí? Bude to mať rovnaký koniec ako seriál? Alebo nie? Áno? Nie?“ Odpoveď autora je tak zavádzajúca a čitateľom nechce nič prezradiť.

„Kniha alebo seriál, ktorý z nich bude mať ten „skutočný“ koniec? Je to hlúpa otázka. Napíšem knihu, vy si ju prečítate a neskôr si môže každý vytvoriť svoj koniec a dohadovať sa o ňom na internete,“ píše Martin.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Game of Thrones (@gameofthrones.italy),

„Očakávam, že pri posledných dvoch knihách zapíšem viac ako 3000 strán. A keď bude potrebné, pridám viac strán a viac kapitol,“ dodal spisovateľ. Čitatelia a milovníci seriálu sa tak môžu tešiť na ďalší záver, ktorý tentokrát prinesie kniha.

independent.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články