moviestillsdb.com

Emilia Clarke stvárnila Daenerys dokonale.

Len ťažko by sme si po 8. úspešných sezónach mohli predstaviť herečku, ktorá by jej úlohu zvládla lepšie. A po pravde to ani nie je nutné. Poslednú sériu Game of Thrones však neustále obletuje kritika a poznámky o sklamaní. Postava Daenerys mala naozaj skvelý a najmä badateľný vývoj, ktorý však možno divákom v poslednej sérii, dával čoraz menší zmysel.

Článok pokračuje pod videom ↓

Možno je to aj tento dejový zvrat, pre ktorý neboli všetci fanúšikovia úplne spokojní s tým, ako sa tvorcovia rozhodli seriál zakončiť. HBO sa však prestalo držať Martinovej knižnej predlohy už pri piatej sérii, preto bolo jasné, že príbeh viac nemôže byť tak sofistikovaný, ako keď bol adaptovaný. Napriek tomu sa tvorcom podarilo uzavrieť osudy postáv celkom zaujímavo.

Okamžitý šok

Razantná zmena v povahe Daenerys však bola niečím s čím sa odmietali zmieriť všetci fanúšikovia. Je však dôležité dbať na to, že aj herci sú len ľudia. V rozhovore pre Entertainment Weekly, sa Emilia Clarke, predstaviteľka Daenerys, vyjadrila k tomu, aký mala sama pocit z vývoja jej postavy. Keď jej bol scenár doručený v elektronickej forme, nachádzala sa práve na letisku Heathrow.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @emilia_clarke,

Zvrat udalostí nezasiahol len fanúšikov

Clarke spomína, že sa ponáhľala domov, uvarila si čaj a spravila si pohodlie, aby sa mohla naplno venovať čítaniu scenára. „Plakala som,“ hovorí Clarke pre Entertainment Weekly, ktorá šla po prečítaní scenára na 5 hodinovú prechádzku.

Zavolala som mame a povedala som jej: ‚Nechcem ti povedať čo sa stane, ale mohli by sme sa porozprávať?‘ A potom na mňa mama s bratom vyvalili sprchu otázok: ‚Prečo sa nás to pýtaš? Ako to myslíš, či je Daenerys dobrý človek? Prečo ťa trápi čo si ľudia myslia o Daenerys?‘ Povedala som im, že som v poriadku, no chcela som vedieť, či môže Daenerys spraviť niečo, kvôli čomu ju budú ľudia nenávidieť.

Aj napriek tomu, že úsudok Daenerys nemala vždy úplne blízko k úmyslom dobrého človeka, len ťažko sa dá povedať, že by niekto jej postavu znenávidel. Je však krásne vidieť, akú starosť mala Emilia Clarke pre Daenerys a rozhodne je aj toto jeden z dôvodov, prečo je Game of Thornes jedným z, ak nie najlepším seriálom všetkých čias.

unilad.co.uk, ew.com
Uložiť článok

Najnovšie články