Foto: instagram.sk (anichka_85,zuzana.scholes)

/ 1.8k / Lukáš M.
Aj na Slovensku máme biokúpaliská, ktoré nevyužívajú na čistenie vody chemikálie. Nájdete ich na týchto miestach.

Keďže na Slovensku nemáme more, máme na kúpanie dve možnosti. Prvou z nich sú verejné kúpaliská a aquaparky a tou druhou prírodné vodné nádrže a jazerá. Obe majú svoje plusy i mínusy. Kým na kúpaliskách využívajú na čistenie vody rôzne chemikálie, v prírodných jazerách musíte rátať s hrozbou baktérií a siníc. Existuje však i ďalšia alternatíva a tou sú biokúpaliská, kde sa o čistotu vody starajú prospešné baktérie, zooplanktón a vodné rastliny. Viete, kde sa takéto lokality nachádzajú?

Sninské rybníky

Biokúpalisko Sninské rybníky je snáď najznámejším biokúpaliskom, ktoré na čistenie vody využíva samočistiaci systém v podobe rastlín a rias. Biokúpalisko nájdete v asi 3 kilometre od mesta Snina v peknom prostredí Vihorlatských vrchov, ktoré ponúkajú rôzne turistické atrakcie. V areáli biokúpaliska nájdete priestor pre plavcov i neplavcov, trávnaté plochy na relax i samotný bazén slúžiaci na filtráciu všetkej vody využívanej na kúpanie. Relax v nezávadnej prírodne čistej vode pritom vôbec nie je drahý. Dospelá osoba zaplatí za celodenný vstup 4,5 eura a dieťa do 14 rokov len 2,5 eura.

Posted by Biokúpalisko Sninské Rybníky on Samstag, 7. März 2015

#vsco

A post shared by Mackulin Patrik (@__patres) on

Levočská dolina

Neďaleko Levoče nájdete areál biokúpaliska Levočská dolina, ktorý tvoria celkovo tri jazerá čistené prirodzenou cestou, a to vplyvom rastlín, rias a filtráciou cez kamienky a štrk. Z troch jazier sa môžete okúpať „len“ v jednom. Ďalšie totiž slúži na samotnú filtráciu a čistenie vody a jedno je určené prednostne na rybolov. V areáli biokúpaliska sú tiež ďalšie športové i relaxačné služby. Ani v Levočskej doline nezaplatíte za okúpanie neprimeranú sumu. Vstup do zdraviu nezávadného a vodu ochraňujúceho biokúpaliska stojí pre dospelú osobu 6 eur.

Je Vám horúco? Schlaďte sa počas tropického týždňa na biokúpalisku v Levočskej Doline! Tešíme sa na Vás 🌞💦🛀

Posted by Resort Levočská Dolina on Montag, 31. Juli 2017

Shades of green 💚 new pool on our doorstep #levocskadolina #biospa

A post shared by @zuzana.scholes on

🌱N A T U R E 🌱 #Levoča#Slovaknature#naturephotography#biokúpalisko#familytrip

A post shared by 💍Ferenc 💍 (@katarina_kucaj) on

Veľký Krtíš

Ekologické a prírodu chrániace kúpanie učarovalo i investorom vo Veľkom Krtíši. Práve tu totiž nájdete ďalšie biokúpalisko s názvom Krtko, ktoré využíva na čistenie vody schopnosti rastlín a vodných rias. Umelo vybudované kúpalisko vzhľadom pripomína prírodné jazerá. Oproti drahým aquaparkom tu za vstup zaplatíte len 3,50 eura za osobu a v areáli nájdete dokonca i tobogan.

Foto: travelguide.sk
Foto: ubytovaniepohoda.sk

Plavecký Štvrtok

Zdraviu nezávadné kúpanie si môžete užiť i na Záhorí a to v areáli Kamenný Mlyn, kde nájdete biobazén Borovica. Ako v predchádzajúcich prípadoch i biobazén Borovica využíva namiesto chemických prípravkov prirodzenú filtráciu a čistenie prostredníctvom vodných rias a rastlín. Areál Kamenný Mlyn okrem kúpania ponúka i reštauračné služby a množstvo športových aktivít. Vstup do biobazénu Borovica vás bude stáť 6 eur na jeden deň.

Posted by KAMENNÝ MLYN Vajarský on Dienstag, 8. August 2017

Sunday Funday❤️ #biobazenborovica #sundayfun @dee_slavkovska @matopagi1 #sorrynotsorry ☀️💦

A post shared by varvarajanovska (@varvarajanovska) on

#biobazenborovica #sunnyday #freeday #niceplace #beautifulnature 😊👌🏻

A post shared by Anna (@anichka_85) on

Lackovce

V Lackovciach, neďaleko mesta Humenné, nájdete súkromné rekreačné stredisko L.A., kde sa v prírodnom prostredí môžete okúpať v novootvorenom biotope, ktorý na čistenie vody využíva len silu prírody. V „bazéne“ s dĺžkou až 65 metrov si môžete zaplávať len za 3,5 eura za deň. K dispozícii je vám niekoľko bufetov, športových ihrísk i záhradná reštaurácia. Areál je otvorený i mimo sezóny, kedy slúži najmä rybárom.

Otvárame túto sobotu 24.6 o 9:30. Následne denne od 9:30 do 21:00. Tešíme sa na Vás 🙂

Posted by Jazero L.A. on Mittwoch, 21. Juni 2017

Pozri aj: Zabudnite na dovolenku pri mori. Na týchto 8 miestach na Slovensku sa okúpete na pieskovej pláži

biokupaliskosnina.sk, ik.levoca.eu, travelguide.sk, kamennymlyn.sk, lajazero.skKomentovať (0)