Foto: Unsplash

Tento poplatok turistov zaskočil.

Ak idete do hôr a navštívte nejaký podnik, možno zaplatíte vysokohorskú prirážku. Keď však budete v Taliansku, dajte si pozor, aby vám nenaúčtovali jeden z najbizarnejších poplatkov, o akých kedy svet počul. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Počas letných týždňov sme vás informovali o niekoľkých turistických podvodoch, ktoré číhajú na tých najobľúbenejších a najzaľudnenejších miestach. Jedným z trikov, pomocou ktorého si podniky a gastronomické prevádzky zvyšovali tržbu, no znižovali renomé, boli nezmyselné príplatky.

Foto: Unsplash

Ako sme písali nedávno, ľudia bežne zaplatili 2 eurá za prekrojenie sendviča na polovicu, respektíve rovnakú sumu zaúčtovali iným za to, že im priniesli prázdny tanier. Medzi tieto nemilé spôsoby patrí aj príplatok za výhľad, o ktorom píše CNN.

Cena je za kávu, nie za luxusný zážitok

Pár na dovolenke na talianskom ostrove Sardínia si sadol do kaviarne hotela Cervo, kde si objednali dve kávy a dve malé fľaše s vodou. Keď sa rozhodli zaplatiť, cena na bločku ich doslova šokovala. Stálo tam totiž 60 eur, čo je vzhľadom na to, čo si objednávali, drahé azda na všetky kaviarne sveta.

Foto: Unsplash

Keď sa tento prípad dostal do médií, vysokej ceny sa zastal aj majiteľ podniku, ktorý v tom nevidí žiaden problém. Prečo? Pretože ceny boli údajne uvedené v lístku, pričom zvyšný poplatok je za to, že ľudia sa z terasy môžu kochať pohľadom na luxusné jachty zaparkované kúsok od podniku.

Najnovšie články