Foto: HBO

Ôsmej série Hier o tróny sa iste nevie dočkať už veľké množstvo fanúšikov.

Nejaký ten čas si však ešte predsa len budú musieť počkať. Aj keď sa pôvodne odhadovalo, že svetlo sveta uzrie 8. séria už v apríli budúceho roka, zdá sa, že to potrvá o niečo dlhšie. Najnovšie správy zo sveta seriálov tvrdia, že na ďalšiu sériu si počkáme až do polovičky roka 2019.

Článok pokračuje pod videom ↓

Už je to rok, čo vyšiel posledný diel siedmej série Hier o tróny. Aj keď sa pošuškávalo, že najnovšej série sa fanúšikovia dočkajú už v apríli v roku 2019, táto informácia nebola oficiálne potvrdená. O tomto dátume sa v jednom z rozhovorov preriekla aj herečka Maisie Williams, zdá sa však, že nič nie je isté. Novšie informácie však naznačujú, že na 8. sériu sa môžeme tešiť ešte v prvej polovici budúceho roka. Aby sa séria mohla uchádzať o ocenenie Emmy Awards na rok 2019, musí sa dostať na obrazovky medzi 1. júnom 2018 až 31. májom 2019. To znamená, že najneskôr koncom mája si možno budú môcť nedočkaví fanúšikovia konečne vydýchnuť.

Po tom, čo boli Hry o tróny nominované na ocenenie Emmy už 22-krát, neexistuje dôvod domnievať sa, že by sa o to HBO nepokúsili aj budúci rok. Joe Bauer, ktorý sa na tvorbe Hier o tróny podieľa, sa však pre HuffPost vyjadril, že dokončenie všetkých častí série môže potrvať ešte dva roky. To znamená, že ocenenia Emmy v roku 2019 by už nestihli a uchádzali by sa až o tie v roku 2020.

Ďalej Bauer dodáva, že na sérii je ešte skutočne veľa práce a jeho kalendár je plný na prasknutie až do mája budúceho roka. Dovtedy sa celý čas bude venovať len práci na Hrách o tróny a ničomu inému. Všetko to však podľa neho záleží najmä od správneho načasovania a situácia sa mení z týždňa na týždeň. Aby však fanúšikovia predsa len nevešali hlavy, HBO sa rozhodlo, že uverejní aspoň krátku ukážku z tak dlho očakávanej 8. série. Ak budete pozorne sledovať, možno vám neunikne niekoľko podstatných detailov.

V každom prípade, ukončenie seriálu bude určite epické, preto sa na ďalšie časti jednoznačne oplatí počkať. Ak sa však neviete dočkať rovnako ako my, odporúčame pozrieť si zatiaľ znova predchádzajúce diely. Veď keď má človek tak dlho čakať, všeličo za ten čas pozabudne.

Pozri aj: Sex, intrigy a vraždy v rodine. Takto vyzerá Hra o tróny z pohľadu chladnej a brutálnej európskej histórie

ladbible
Uložiť článok

Najnovšie články