Foto: unsplash/ Miriam Espacio

Istý vedec z NASA prišiel nedávno s mimoriadne odvážnym tvrdením.

Pokiaľ ide o mimozemské civilizácie, každý má na ne vytvorený vlastný názor. Niektorí veria, že mimozemšťania číhajú takpovediac za rohom a raz sa určite ukážu, iní si myslia, že neexistujú a ak aj áno, ľudia nemajú šancu prísť s nimi do kontaktu. A niekoľko ľudí dokonca trvá na tom, že boli mimozemšťanmi unesení. NASA má na túto vec vlastný názor a tvrdí, že istá forma mimozemskej civilizácie sa už na našej planéte vyskytla.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nepresné predstavy

Vedec z NASA menom Silvano P. Colombano tvrdí, že pokiaľ ide o mimozemské civilizácie, ľudia majú pomerne obmedzený náhľad na ne. Väčšina si totiž predstavuje zelených mužíkov, ktorí priletia na lietajúcom tanieri. Z toho vyletí lúč svetla a mimozemšťania sa po ňom spustia na Zem. Podľa Silvana však mimozemské tvory vyzerajú celkom inak, je preto možné, že už na Zemi boli a ľudia o tom ani nevedia.

Prehodnotenie názorov

Vo svojej správe Colombano vyhlásil, že ak sa nás raz mimozemská civilizácia rozhodne vyhľadať, vôbec nemusí byť podobná človeku a nemusí sa ani zďaleka priblížiť ľudským predstavám. Tvory z vesmíru podľa neho môžu mať napríklad aj mikroskopické rozmery, no zároveň môžu byť extrémne inteligentné. Zároveň vyzýva vedcov, aby svoje doterajšie názory prehodnotili, pretože práve to môže prispieť k veľkej zmene.

Foto: unsplash

Predvídanie evolúcie

Colombano dodáva, že technologický pokrok na svete začal len približne pred 10 000 rokmi a vedecké metódy sa rýchlo rozvíjajú najmä posledných 500 rokov. Je preto náročné predvídať evolúciu už na najbližšie tisícročie, nehovoriac o snahe vidieť ešte ďalej do budúcnosti a snažiť sa odhadnúť, kam sa asi dostali civilizácie mimo Zeme, ak skutočne existujú.

Pátranie

Samozrejme, NASA sa všemožne snaží objaviť akýkoľvek náznak toho, že vo vesmíre nie sme sami. Odborníkom sa dokonca podarilo vytvoriť program s názvom Search for Extraterrestrial Intelligence, teda SETI, ktorého úlohou je pátrať po akomkoľvek signále či náznaku existencie mimozemského života. Colombano totiž tvrdí, že informácie, s ktorými vedci pracujú, už nemusia byť aktuálne, kým na Zem dorazia. Súčasnú metódu skúmania teda označuje za špekulatívnu fyziku.

Foto: unsplash

Nejasné signály

Toto však nie je jediný dôvod, pre ktorý doteraz o mimozemšťanoch nevieme. Vedec z NASA dodáva, že k vedcom sa dostáva množstvo „šumu“, v rámci ktorého možno signály boli, no boli natoľko nenápadné, že sa ich vedcom nepodarilo zachytiť a správne analyzovať. Ak by sa aj signál podarilo zachytiť, nie je jednoduché vysvetliť jeho pôvod, príčinu a význam.

Zatiaľ nám však ostávajú len dohady a či uveríte tým Colombanovým, to necháme na vašom uvážení.

ladbible
Uložiť článok

Najnovšie články