Pred niekoľkými týždňami sme informovali o kontroverznom prípade nie celkom legálneho lovu mongolskej ovce, za ktorým stál najstarší syn prezidenta USA, Donald Trump Jr. Tentokrát sa jeho pripravovaná lovecká expedícia dražená v aukcii stala jedným z jej najväčších lákadiel, informuje britský portál Guardian.
V dražbe, ktorá sa koná v rámci každoročnej konferencie v nevadskom meste Reno, sa objavila aj ponuka s podtitulom „Lov snov“. Ide o týždňovú expedíciu za účasti samotného Donalda Trumpa Jr. a uskutoční sa na Aljaške. Cieľom programu lovu jeleňov je ukázať mladým či novým lovcom to, čo na ňom milujú.
Okrem samotného Trumpa Jr. sa lovu zúčastní aj jeho syn a sprievodca Keegan McCarthy. „Prostredníctvom tohoto programu sa snažíme zdieľať poľovnícke skúsenosti s ďalšou generáciou,“ uvádza v popise McCarthy. „Tento rok aj za účasti Donalda Trumpa Jr., muža, ktorého netreba predstavovať,“ pokračuje.
Očakáva sa, že sa aukcie zúčastnia tisícky ľudí z celého sveta. O expedíciu s Trumpom bude pravdepodobne obrovský záujem, o čom svedčí aj suma necelých 14-tisíc eur, na ktorej aukcia začína. Okrem poľovačky na Aljaške sa v dražbe nachádza napríklad 10-dňový lov krokodílov v Južnej Afrike alebo 14-dňový balíček, ktorý obsahuje napríklad lov byvolov či žiráf.
Bojovníci za práva zvierat sa búria
Ako informuje Guardian, bojovníci za práva zvierat zastávajú negatívny postoj voči tejto konferencii a aukcii, ktorú organizuje. „Toto podujatie je najväčšie svojho druhu na svete a stretávajú sa na ňom všetci tí, ktorí sú za nezmyselné zabíjanie zvierat, predaj a nákup ich trofejí,“ uviedla generálna riaditeľka Humane Society of United States, Kitty Block.

Kontroverzný Trumpov lov
V priebehu leta minulého roka sa Donald Trump Jr. zúčastnil počas cesty do Mongolska lovu, na ktorom ulovil okrem jeleňa aj vzácny druh ovce. Ovca argali alebo aj ovca stredoázijská, ktorú Trump zostrelil, je najväčší druh ovce, ktorý môže dosiahnuť dĺžku až dva metre. Je zaradená do kategórie ohrozených a chránených druhov a v Mongolsku je na jej zabitie, podobne ako aj na lov akéhokoľvek iného zvieraťa, nutné povolenie.
Ako však informoval portál Pro Publica, udelenie povolenia na odstrel vzácneho zvieraťa v tomto prípade podliehalo iným pravidlám, než pri bežnom smrteľníkovi. Trump Jr. ho totiž získal až po tom, ako ovcu zabil. Napriek tomu bol tento čin v očiach vedenia krajiny úplne v poriadku a nedostavili sa žiadne následky.
theguardian.com
Odborníčka na dýchanie Petra Gaul: 60 až 80 % z nás nedýcha správne. Čo bude platiť večne, sú 3 zásady
Najslávnejšia krádež v histórii umenia. Mona Lisa zmizla na dva roky z Louvru, podozrivý bol aj Picasso
Boli sme v novom kórejskom obchode, aký len tak na Slovensku nenájdete. Toto nás prekvapilo úplne najviac
Za obed som platila 2 eurá: Bola som 21 dní v top exotickej destinácii a zapisovala si výdavky. Cena dovolenky ma šokovala
Pri natáčaní Priateľov strčil jazyk do úst Rachel a Monike. Jean-Claude Van Damme si vyslúžil prezývku „Van Zúfalec“
Kričal, že nechce zomrieť a vbehol do lesa: Zmiznutie Larsa Mittanka v Bulharsku sledujú milióny ľudí, hľadajú ho už 11 rokov
Namiesto 40 € vám stačí aj 7 €: Boli sme v Chorvátsku mimo hlavnej sezóny. Ceny pri tomto klesali, máme pre vás tajné tipy
Skutočná pravda o Matke Tereze: Chorým nedávala lieky, chcela, aby trpeli. Rakovinu tíšila maximálne aspirínom
Lenka žije v Turecku: Priemerný mesačný plat je tu 800 až 1 000 eur. Turci sú majstri manipulácie a chronickí klamári
Bol jeho veľkým rivalom, Teslu podviedol a vysmial. Thomas Edison je však právom jeden z najlepších vynálezcov histórie












Nahlásiť chybu v článku