Foto ilustračné : presskit/ Camp Adventure

Projekt spoločnosti Skywalk polarizuje obyvateľov v okolí Klínovca.

Keď v Bachledovej doline vyrástol Chodník v korunách stromov, spoločnosť sa polarizovala. Na tých, ktorí novú atrakciu privítali s nadšením a na tých, ktorým takáto stavba priamo pod Tatrami jednoducho prekážala. Rovnako sa ľudia v názoroch rozchádzali aj pri výstavbe a otvorení podobnej vyhliadky v Bojniciach. U našich západných susedov vyhliadkovej veže s chodníkom nad vrcholkami stromov povedali rázne nie. 

Už pred nejakým časom oznámili investori zo spoločnosti Skywalk návrh plánovanej výstavby na Klínovci v Krušných horách. Na najvyššom vrchole známeho českého pohoria chcú budúci rok postaviť vyhliadkovú vežu s chodníkom nad vrcholkami stromov podobnú tej v Bachledovej doline, Bojniciach či v Moravsko-Sliezskych Beskydoch.

Pôvodný projekt navrhoval podľa informácií uverejnených na portály idnes.cz vyhliadkovú vežu vysokú 75 metrov. Nakoniec aj pre negatívne reakcie obyvateľov okolitých obcí ako aj ich samospráv vyhliadku znížili na 51 metrov. Spoločnosť Skywalk sa chce v čo najväčšej miere vyhnúť nadmernému výrubu a tvrdí, že nová atrakcia pomôže rozvoju cestovnému ruchu v regióne.

Kým vedenie mesta Jáchymov, v ktorého katastri má stavba stáť, projekt podporuje rovnako ako obec Loučná pod Klínovcem, obec Boží dar je ostro proti. Starosta Jan Horník pre idnes.cz povedal, že ho tvorcovia projektu nepresvedčili ani znížením celej stavby. Tvrdí, že „ta zrůdnost tam bude vidět vždycky a nikdy nebude patřit do krušnohorské krajinné památkové zóny„. Pre novinky.cz Jan Horník celý projekt označil za „český disneyland„, ktorý nemá na vrchole Klínovec čo hľadať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Visit Czech Republic 🇩🇪 (@visitczechrepublic_de),

Proti výstavbe vyhliadkovej veže s možnosťou prechádzky v korunách stromov sú aj mnohí obyvatelia, žijúci v okolí najvyššieho vrcholu Krušných hor, dôkazom je petícia, ktorú spustili proti výstavbe začiatkom tohto mesiaca. Treba však dodať, že na Klínovci sa už v súčasnosti nachádza 80 metrov vysoká televízna vež, ako aj uzavretý hotel. Prostredie vrcholu je tak už človekom dávno narušené. Na druhú stranu sa tu však už jedna, 24 metrov vysoká a nedávno zrekonštruovaná vyhliadková veža nachádza.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )