Foto: Stezka Valaška

Neďaleko našich hraníc čoskoro otvoria zaujímavú turistickú atrakciu.

Chodník v korunách stromov v Bachledovej doline je pre mnohých Slovákov už “okukanou” atrakciou. Stále síce láka veľký počet turistov, no najväčší boom má už niekoľko mesiacov za sebou. Koncept prechádzky nad vrcholkami stromov s úžasnými výhľadmi na okolitú krajinu sa však ľuďom nezunoval. Najnovšiu príležitosť navštíviť podobnú atrakciu budeme mať len pár kilometrov za hranicami u našich českých susedov. 

Už tento mesiac totiž v lokalite známej ako Pustevny na Radhošti v Moravsko-Sliezskych Beskydách otvorí svoje brány Stezka Valaška. Projekt súkromnej spoločnosti Beskydská panoramata s.r.o., vznikol z vlastných zdrojov bez akéhokoľvek financovania samosprávou či Európskou úniou. Výsledkom je lákavá turistická atrakcia za takmer 40 miliónov českých korún.

Foto: Stezka Valaška

Pustevny na Radhošti

Pustevny na Radhošti predstavujú obľúbené stredisko cestovného ruchu v Moravsko-sliezskych Beskydách už viac ako jedno storočie. V rokoch 1897-1899 tu slovenský architekt Dušan Samo Jurkovič vybudoval niekoľko jedinečných stavieb – pustovní – určených pre rozvoj turistického ruchu na mieste, ktoré je opradené mnohými prastarými slovanskými legendami. Pustevny na Radhošti sú obľúbenou destináciou turistov a to aj počas zimného obdobia, kedy sem návštevníkov láka najmä lyžiarske stredisko.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa tihism (@tihism),

Stezka Valaška

Najnovšou atrakciou lokality bude už čoskoro Stezka Valaška, ktorá svoje brány otvorí už tento mesiac. Prechádzka nad vrcholkami stromov dlhá asi 340 metrov spolu s 22 metrov vysokou vyhliadkovou vežou, bude z nadmorskej výšky viac ako 1070 m.n.n. ponúkať jedinečné výhľady na široké okolie. Pri dobrej viditeľnosti budú môcť naši susedia môcť pohodlne pozorovať napríklad aj vrcholy Strážovských vrchov, Považského Inovca, Bielych Karpát či dokonca Veľkej Fatry na strednom Slovensku.

Foto: Stezka Valaška
Foto: Stezka Valaška

Okrem krásnych výhľadov Stezka Valaška láka aj dvoma superlatívmi. Stezka Valaška bude totiž ponúkať najdlhší sklenený Sky Walk v Európe a to vo výške 30 metrov, najdlhší závesný himalájsky chodník v celej Českej republike (135 metrov) či najvyššie položené “trampolínovo” na starom kontinente.

Foto: Stezka Valaška
Foto: Stezka Valaška

Kam a za koľko?

Stezku Valašku nájdete v spomínanej lokalite Pustevny na Radhošti. Tá sa nachádza asi 50 km južne od Ostravy. Prístup do sedla v Moravsko-sliezskych Beskydách v ktorom sa Stezka Valaška týči, je možný napríklad z obce Bečva, ktorá je od slovenských hraníc (hraničný prechod Makov) vzdialená približne 30 km. Vstupné pre dospelú osobu je 195 Kč (cca 7,5 €). Stezka Valaška by mala byť pre širokú verejnosť otvorená v druhej polovici januára. Všetky potrebné informácie a aktuality nájdete na webe stezkavalaska.cz.

0
Uložiť článok
Komentovať