Foto: SITA/AP

Šírenie vírusu v meste zrejme súvisí s jednou z tamojších nemocníc.

Čínske úrady dokončili testovanie na koronavírus viac ako 10 miliónov ľudí v prístavnom meste Čching-tao. Masové testovanie, ktoré spustili začiatkom týždňa, by malo pokračovať a pokryť 11 miliónov ľudí, píše agentúra AP.

V meste na severovýchode Číny potvrdili úrady 13 prípadov, žiaden však nebol v rámci masového testovacieho programu. Prípady v Čching-tao sú v Číne prvé po niekoľkých týždňoch, ktoré neboli privezené zo zahraničia.

Foto: SITA/AP

Šírenie vírusu v meste podľa všetkého súvisí s jednou z tamojších nemocníc. Zdravotnícki predstavitelia uviedli, že klaster infekcií má zrejme súvis s “neprimeranou dezinfekciou” v miestnosti na počítačovú tomografiu. Podľa nich nemožno vylúčiť možnosť komunitného prenosu mimo nemocnice.

Čínske nemocnice v súčasnosti liečia 253 ľudí s ochorením COVID-19. Ďalších 381 osôb úrady monitorujú v izolácii po pozitívnych testoch alebo pre podozrenie na nákazu. Národná zdravotná komisia v piatok oznámila, že pribudlo 24 nových infekcií, všetky sú ale importované.

Čína, kde sa pandémia v decembri minulého roka začala, doteraz nahlásila 4 643 úmrtí na koronavírus a celkovo 85 578 prípadov nákazy a deväť prípadov, ktoré ešte len musia potvrdiť. Naposledy zistili domáce prípady prenosu vírusu v Číne 15. augusta v meste Urumči v provincii Sin-ťiang na severozápade krajiny. Všetky neskoršie nákazy zistili u ľudí, ktorí do Číny prišli zo zahraničia.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )