Foto: Facebook.com/Saengduean Lek Chailert, Facebook.com/Save Elephant Foundation

Našla svoj pokoj, ktorý jej ľudia nevedeli, alebo lepšie povedané nechceli, dopriať.

Je to niečo vyše mesiaca, ako sme vás informovali o slonici Tikiri, ktorú vychudnutú počas budhistickej slávnosti nechali trpieť pred očami divákov. Aby to ale nebolo vidieť, bola oblečená v kostýme. Z dôvodu vyčerpania a únavy skolabovala, aj keď veterinár tvrdil, že Tikiri je v poriadku. Teraz prichádza smutná správa. Tikiri zomrela. Informuje o tom portál ladbible.com.

Tikiri bola jednou z desiatok slonov, ktoré boli nútené pochodovať celé dni v rámci festivalu v Kandy na Srí Lanke. Ľudí pobúrilo, keď zistili, že Tikiri má pod kostýmom vychudnuté telo. Neskôr sa v nevládnosti zrútila na zem.

Nadácia Save Elephant uverejnila na svojom facebookovom profile fotografiu Tikiri, ktorá nevládne leží na zemi, spolu so žiadosťou o zamyslenie sa nad sebou a ľudským, často egoistickým konaním.

Teraz nadácia Save Elephant Foundation zdieľala smutnú správu. Tikiri zomrela. Je to podľa nich smútok aj úľava.

Slonica bola počas desiatich nocí nútená predierať sa davom ľudí za ovácií, hlukom a svetiel ohňostrojov. Hlavným posolstvom festivalu bola myšlienka posvätenia. Napriek tomu, v pozadí na prvý pohľad veľkorysej akcie, sa konalo v skutočnosti týranie zvierat, ktoré si nikto nevšímal. Návštevníci však o ničom netušili, pretože slon bol prikrytý slávnostným plášťom, ktorý jeho vychudnuté telo zakrývalo pred verejnosťou.

Jej životnou úlohou bola práca a nie sloboda. Znamená to záväzok voči ostatným zvieratám, ktoré stále trpia. Nesmieme zatvárať oči pred ich utrpením. Musíme sa postaviť za všetky zajaté zvieratá narodeným iba preto, aby pracovali pre človeka” uvádza nadácia.

Tikiri si zaslúžila aspoň chvíľu slobody, na tá jej nebola nikdy dopriata. Ako uvádza zakladateľ nadácie, vo vysilených Tikiriných očiach videl strach, hnev a hlavne smútok. To teraz zdieľa aj on pri myšlienke na ňu.

Tikirino utrpenie teraz skončilo, jej duša je konečne slobodná. Už jej nemôžeme viac ublížiť,” dodáva nakoniec.

 

0
Uložiť článok
Komentovať