Foto: Facebook.com/Saengduean Lek Chailert, Facebook.com/Save Elephant Foundation

Zanedbaná starostlivosť o úbohé zviera si vyžiadala svoju obeť.

Len včera sme vás informovali o prípade týrania slonice, ktorý sa odohral počas budhistických slávností Kandy Esala Perahera. Počas nich organizátori priamo pred očami divákov nechali trpieť nevinné, vyhladované zviera. Ako informuje portál LADbible, situácia sa ešte zhoršila. 

Miestny aktivista Lek Chailert sa rozhodol pred pár dňami na prípad upozorniť svojím príspevkom na Facebooku. Ihneď sa tejto správy chytili viaceré média, ktoré správy o bezohľadnom čine posunuli ďalej. Ak však bola situácia kritická pred pár dňami, dnes vám prinášame ešte smutnejšiu správu.

Slonica boa počas desiatich nocí nútená predierať sa davom plným hluku, za ovácií a hlukom a svetiel ohňostrojov. Hlavným posolstvom festivalu bola myšlienka posvätenia. Napriek tomu, v pozadí na prvý pohľad veľkorysej akcie, sa konalo v skutočnosti týranie zvierat, ktoré si nikto nevšímal. Návštevníci však o ničom netušili, pretože slon bol prikrytý slávnostným plášťom, ktorý jeho vychudnuté telo zakrývalo pred verejnosťou.

Nezáujem aj zo strany zverolekára

Keď sa vynorilo toto obvinenie, organizátor sa v rozhovore pre britský portál Metro voči nemu rázne ohradil. Tvrdil, že slonica je v úplnom poriadku. Na internete sa ale objavila nová fotografia, na ktorej 70-ročná Tikiri vyhladovaná na kosť, námahu a vyčerpanie už ďalej neuniesla a skolabovala.

Nadácia Save Elephant uverejnila na svojom facebookovom profile fotografiu Tikiri, ktorá nevládne leží na zemi, spolu so žiadosťou o zamyslenie sa nad sebou a ľudským, často egoistickým konaním.

“Modlite sa za ňu. V tento deň, keď sme sa s ňou stretli, nám veterinár tvrdil, že je úplne v poriadku. Že je silná a dokáže byť bez problémov súčasťou sprievodu.” To, čo však videli na vlastné oči, hovorilo niečo iné. Svedčí o tom aj táto fotografia Tikiri, ktorú sa rozhodli zdieľať so svetom.

Stop podobnému týraniu zvierat

“Niektorí ľudia sú vo svojich srdciach chladní a zaujímajú sa iba o seba. Teraz je však čas zobudiť sa a snažiť sa pomôcť ostatným, ktorí trpia a potrebujú našu pomoc,” znela prosba v príspevku. Následne nadácia vyzvala o radikálny zákaz zneužívania zvierat na všetkých podobných ceremóniách. Je už načase podobný zákon zaviesť a nekompromisne ho dodržiavať. A ľudí, ktorí tomuto nerozumejú, spravodlivo potrestať.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať