Tento článok nie je vhodný pre ľudí mladších ako 21 rokov
Mám viac ako 21 rokov

Foto: Profimedia

Dvojicu zadržala ruská polícia.

V súčasnosti si každý môže zvoliť spôsob stravovania, aký mu najviac vyhovuje. Deti ale potrebujú vyváženú stravu, ktorá im zabezpečí všetky potrebné živiny. Žiaľ, táto dvojica si myslela, že ich novorodencovi stačí slnečné žiarenie.

Dieťa bolo extrémne vyčerpané a podvýživené

Ako informuje Mail Online, rodičia vystavovali svoje mesačné bábätko dlhodobému hladovaniu. Po tom, čo ich zadržala ruská polícia, sa bránili, že veria, že im postačí slnečné svetlo. 33-ročná Oxana Mironova čelí obvineniam zo zabitia z nedbanlivosti. Súd zatiaľ nariadil domáce väzenie.

Jej 43-ročný partner Maxim Lyutyi bol zadržaný po tom, čo odporoval polícii. Dvojica sa snažila dosiahnuť, aby novorodenec taktiež prežil len zo slnečného svetla, podľa predbežných zistení odborníkov bol jeho organizmus extrémne vyčerpaný. Chlapček zomrel po tom, čo ho rodičia vzali do nemocnice. Okrem toho, že bol vyhladovaný, lekári mali podozrenie aj na zápal pľúc.

Presné okolnosti úmrtia dieťaťa polícia stále vyšetruje a už prehľadala byt, v ktorom manželia bývajú. Podľa doterajších zistení Mironova porodila dieťa doma a nikdy nebolo pod dohľadom žiadneho lekára. Lyutyi je známy ako lifestyleový tréner a autor niekoľkých metód na očistenie tela.

Verí, že je majster tela a vedomia

Okrem toho je vyznávačom prány, čo znamená, že verí, že jeho organizmu stačí na prežitie slnečné žiarenie a nepotrebuje prijímať jedlo, ale ani vodu. Manželia spoločne založili aj klub „The Living Man“, ktorého cieľom je pomôcť obyvateľom Ruska žiť zdravšie a vyriešiť ich osobné problémy.

Sám seba Lyutyi popisuje ako majstra tela, ale aj vedomia a sľuboval svojim klientom, že ich dokáže vyliečiť z rôznych neduhov a vyrieši ich ťažkosti. K stravovaniu slnečným žiarením sa muž pokúsil prinútiť aj svojho mesačného syna. O tom, že duševne zrejme nebol v poriadku, svedčí aj viacero jeho príspevkov na sociálnych sieťach.

Foto: unsplash

Tvrdil napríklad, že aktivistka Greta Thunbergová je len obyčajná herečka a ľudia už v 19. storočí mali k dispozícii 3D tlačiarne. Pred niekoľkými týždňami zas na internete uverejnil video, ako v aute uháňa rýchlosťou 224 kilometrov za hodinu, čo je riadne nad povolený limit.

Najnovšie články