Tento článok nie je vhodný pre ľudí mladších ako 21 rokov
Mám viac ako 21 rokov

Foto: Essex Police

Bol posadnutý svojou bývalou priateľkou.

Po tom, čo mladý Slovák zavraždil soka v láske, sa opitý vrátil na miesto činu. Polícii tvrdil, že vie, čo sa stalo a bez neho nemajú šancu prípad vyriešiť. Odsúdili ho na 26 rokov za mrežami.

Slováka Mareka Hečka v Británii odsúdili minimálne na 26 rokov za vraždu muža, ktorý bol v posteli s jeho bývalou priateľkou. Adriana Ellingforda podľa portálu TV Noviny 25. júla 2022 dva razy bodol do chrbta v dome v Chelmsforde. Súd v rovnakom meste ho odsúdil na doživotie s minimálnym odňatím slobody na 26 rokov. Hečko mal v čase vraždy 26.

Na miesto činu sa Slovák o niekoľko hodín vrátil aj s fľašou brandy. V tom čase okolie strážili policajti. Pil, keď policajtom hovoril, že vie, čo sa stalo. Počas rozhovoru sa usmieval a policajtov presviedčal, že bez jeho pomoci prípad neobjasnia. Neskôr začal byť agresívny. „Po tom, ako začal byť konfrontačný, bol zatknutý. Počas zadržania sme ho identifikovali ako hlavného podozrivého,“ uviedla polícia. Počas rozhovoru s policajtmi hovoril podrobnosti prípadu, aj keď o ňom zatiaľ neboli uverejnené žiadne informácie.

Foto: Essex Police

Bývalou priateľkou bol posadnutý

Hečko tvoril pár so Stephanie Breameovou zhruba sedem mesiacov. Rozišli sa v máji roku 2022, vadilo jej, že droguje. Aj naďalej ju „ľúbil a bol ňou posadnutý“. Vytrvalo sa s ňou snažil opäť skontaktovať, aj napriek jej nezáujmu. Chcel sa dostať na jej sociálne siete, aby zistil, či má partnera.

Stephanie Breameová po ich rozchode začala vzťah so ženatým mužom, Ellingfordom. Ten ju v osudné ráno zobudil s tým, že je niekto v dome. Neskôr s nožom zabodnutým v chrbte skolaboval. Na mieste bol mŕtvy. Marek Hečko vzal nôž, ktorým útočil, z kuchyne a zapichol ho do muža tak silno, že zlomil rukoväť. DNA, ktorú našli na noži, sa zhodovala s tou z fľaše, z ktorej pred policajtmi pil. Na mieste činu nechal aj druhú fľašu od alkoholu.

Adriana Ellingforda, otca dvoch detí, opísala jeho manželka ako úžasného manžela, milujúceho syna, starostlivého brata, priateľa a hlavne skvelého otca.

Najnovšie články