Foto: IMDB (HBO/ Helen Sloan)

Kostýmová dizajnérka odhalila ďalší kúsok zákulisia Game of Thrones.

V nepochybne najpopulárnejšom seriáli dnešnej doby nájdeme mnoho detailov, ktoré si bez upozornenia všimneme len ťažko. Niekedy ide o vetu, ktorá odkazuje na udalosti spred niekoľkých sérií, inokedy o vizuálny detail, ktorý nám možno môže napomôcť rozlúsknuť ako skončí bitka o Sedem kráľovstiev. Seriálu nemôžeme uprieť ani verne zachytené scény, či už na bojisku, alebo na lietajúcom drakovi, čo výrobu stojí nemalé peniaze. No vyzerá to tak, že tvorcovia našli spôsob, akým aspoň trochu ušetriť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vďaka neočakávaným zvratom v príbehu sledujeme každú epizódu so zatajeným dychom a čakáme, čo sa ešte stane. Chceme veľa akcie, veľa epických bitiek a veľa drakov chrliacich oheň. To všetko stojí nemalé peniaze a dvíha vlnu kritiky. Vzhľadom na to, že každá epizóda má rozpočet 10 miliónov dolárov, by sme mohli predpokladať, že poriadna časť z neho bude venovaná tvorbe kostýmov.

Imdb (HBO)

Nuž, viac by sme sa nemohli mýliť. Kožušina, použitá na mnohých plášťoch členov Nočnej hliadky či divokých Severanov, nie je nič iné, len koberček z obchodného reťazca IKEA. Toto prekvapivé odhalenie má na svedomí samotná kostýmová dizajnérka Michele Clapton. „Plášte sú v skutočnosti len koberčeky z IKEI. Berieme všetko, čo sa dá použiť. Ostriháme ich, oholíme a pridáme dlhé kožené remene. Niektoré sú voskované a následne zamrazené, aby zapadali do prostredia,“ vysvetlila.

Imdb (HBO)

Fanúšikovia sa teraz snažia prísť na to, aký koberček to je. Je to Tejn? Fårdrup? Možno Ludde? Ani jeden z nich nestojí viac ako 30 dolárov (25,39 eur), možné to teda je. Nech je to akýkoľvek z nich, môžeme byť spokojní, že kvôli dočasnému využitiu takýchto plášťov nepoužili kožuchy skutočných zvierat. Je však obdivuhodné, ako dokážu pretvoriť niečo, čo by ste našli možno tak na chate, na vierohodný kostým najsledovanejšej šou v televízii.

Pozri aj: Fanúšikovia Game of Thrones v tom majú jasno. Najnovšia epizóda je najlepšia zo všetkých, ľudia ju na sociálnych sieťach vychvaľujú do nebies

indy100.com
Uložiť článok

Najnovšie články