Foto: HBO

Predtým než sa však uvrhnete do čítania, musíme vás upozorniť, že pokiaľ ste poslednú epizódu nevideli, v tomto článku sa spoilerom nevyhnete.

Preto odporúčame čítať len v prípade, že ste v aktuálnom deji maximálne zbehlí. Pokiaľ nie ste a radi sa trýznite spoilermi, pokojne čítajte ďalej. Dokonca aj v prípade, že svojich známych vo voľnom čase strašíte tým, že im vyzradíte všetko, čo sa doposiaľ udialo. A v neposlednom rade by vás tento článok rozhodne mohol zaujať, pokiaľ ste skalným fanúšikom a zaujíma vás všeobecné zhodnotenie doterajších udalostí.

Článok pokračuje pod videom ↓

Je teda Jaime mŕtvy? Na zistenie tejto informácie si budeme musieť počkať do ďalšej epizódy. No to, čo sme mali možnosť vidieť naposledy, bola pravdepodobne najúžasnejšia bitka v histórii televízie. Konečne sme sa po niekoľkých sériách dočkali momentu, kedy Daenerys vypustila svoje draky. A to nebol zrovna veselý moment pre Lannisterovcov. Upiecť sa vo vlastnej zbroji asi v pláne nemali, no osud v podobe scenáristov s nimi mal iný úmysel.

Fanúšikom už ostáva len dúfať, že aj napriek takmer úspešnému zásahu Drogonovým ohňom a následnému pádu do jazera bude Jaimeho zbroj dostatočne ľahká na to, aby sa ukázal aj v ďalších epizódach. Videli sme, že dcéra Šialeného kráľa je schopná upáliť ľudí zaživa, presne tak ako jej otec. A pokiaľ by sa s ňou mal niekto vysporiadať, tak to zrejme nebude nikto iný ako Jaime. Tyrion nevyzeral veľmi spokojne pri pozorovaní vyvražďovania „jeho ľudu“ a na moment sa na jeho tvári objavilo aj niečo ako ľútosť. Arya sa vrátila do Winterfellu a znovu sa stretla so sestrou Sansou a bratom Branom.

Malíček zrejme bude dúfať, že súrodenci nebudú pátrať po jeho zapletení do pokusu o Branovu vraždu v prvej sérii. Obzvlášť po zistení, že tréning Arye zašiel omnoho ďalej, ako tomu bolo na začiatku seriálu. Je to určite napäté a my sa už nemôžeme dočkať ďalšej epizódy. Game of Thrones je žijúcim dôkazom toho, že dobrá produkcia robí divy. HBO sa pri tejto sérii určite pleslo po vačku, no chybu nespravilo.

Pozri aj: Vtipné ilustrácie z Game of Thrones vám ukážu, ako sa jednotlivé postavy zmenili od prvej série po súčasnosť

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články