Foto: HBO

Predtým než sa však uvrhnete do čítania, musíme vás upozorniť, že pokiaľ ste poslednú epizódu nevideli, v tomto článku sa spoilerom nevyhnete.

Preto odporúčame čítať len v prípade, že ste v aktuálnom deji maximálne zbehlí. Pokiaľ nie ste a radi sa trýznite spoilermi, pokojne čítajte ďalej. Dokonca aj v prípade, že svojich známych vo voľnom čase strašíte tým, že im vyzradíte všetko, čo sa doposiaľ udialo. A v neposlednom rade by vás tento článok rozhodne mohol zaujať, pokiaľ ste skalným fanúšikom a zaujíma vás všeobecné zhodnotenie doterajších udalostí.

Je teda Jaime mŕtvy? Na zistenie tejto informácie si budeme musieť počkať do ďalšej epizódy. No to, čo sme mali možnosť vidieť naposledy, bola pravdepodobne najúžasnejšia bitka v histórii televízie. Konečne sme sa po niekoľkých sériách dočkali momentu, kedy Daenerys vypustila svoje draky. A to nebol zrovna veselý moment pre Lannisterovcov. Upiecť sa vo vlastnej zbroji asi v pláne nemali, no osud v podobe scenáristov s nimi mal iný úmysel.

Fanúšikom už ostáva len dúfať, že aj napriek takmer úspešnému zásahu Drogonovým ohňom a následnému pádu do jazera bude Jaimeho zbroj dostatočne ľahká na to, aby sa ukázal aj v ďalších epizódach. Videli sme, že dcéra Šialeného kráľa je schopná upáliť ľudí zaživa, presne tak ako jej otec. A pokiaľ by sa s ňou mal niekto vysporiadať, tak to zrejme nebude nikto iný ako Jaime. Tyrion nevyzeral veľmi spokojne pri pozorovaní vyvražďovania „jeho ľudu“ a na moment sa na jeho tvári objavilo aj niečo ako ľútosť. Arya sa vrátila do Winterfellu a znovu sa stretla so sestrou Sansou a bratom Branom.

Malíček zrejme bude dúfať, že súrodenci nebudú pátrať po jeho zapletení do pokusu o Branovu vraždu v prvej sérii. Obzvlášť po zistení, že tréning Arye zašiel omnoho ďalej, ako tomu bolo na začiatku seriálu. Je to určite napäté a my sa už nemôžeme dočkať ďalšej epizódy. Game of Thrones je žijúcim dôkazom toho, že dobrá produkcia robí divy. HBO sa pri tejto sérii určite pleslo po vačku, no chybu nespravilo.

Pozri aj: Vtipné ilustrácie z Game of Thrones vám ukážu, ako sa jednotlivé postavy zmenili od prvej série po súčasnosť

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy