Foto: MovieStillsDB

Všetko sa raz musí skončiť.

Streamovacia služba Netflix sa tento rok rozlúči s jedným zo svojich najväčších hitov. Seriál 13 Reasons Why sa vráti v poslednej štvrtej sérii a celý príbeh o problémových teenageroch nadobro uzavrie. Pri príležitosti blížiaceho sa finále zverejnili tvorcovia vôbec prvý teaser a oznámili aj dátum premiéry posledných 13 dielov seriálu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Posledných 13 dôvodov prečo

Netflix si včera pre svojich predplatiteľov a fanúšikov úspešného teenagerského seriálu 13 Reasons Why pripravil malé prekvapenie. Na sociálnych sieťach sa objavilo rozlúčkové video z čítania scenárov záverečnej 4. série seriálu, v ktorom zároveň bol tiež prezradený oficiálny dátum premiéry nových epizód. 13 Reasons Why sa s finálnymi 13 časťami na Netflixe objaví 5. júna 2020.

Dojemné video ukazuje tvorcov seriálu aj samotných hlavných hrdinov ako hovoria posledné zbohom celému kreatívnu tímu, ktorý na projekte 4 roky pracoval. Pozrieť si ho môžete nižšie.

Nová hviezda v obsadení seriálu

Štvrtá séria bude pokračovať tam, kde skončila tá predchádzajúca, pričom príbeh celého seriálu sa nadobro uzavrie. Veľa detailov o nových dieloch zatiaľ známych nie je, už známe tváre však doplní minimálne jedna nová. Herec Gary Sinise známy zo seriálu CSI: Miami sa predstaví v úlohe Dr. Roberta Ellmana, rodinného terapeuta, ktorý bude pomáhať hlavnému hrdinovi Clayovi (hrá ho herec a hudobník Dylan Mennette) s prekonávaním depresívnych stavov spôsobených všetkým tým, čo zažil počas prvých troch sérií.

Ako je z videa zrejmé, vrátia sa všetky známe tváre, teda okrem Minnettea sa môžete tešiť aj na Brandona Flynna ako Justina, Alishu Boe ako Jessicu, Christiana Navarroa ako Tonyho, Milesa Heizera ako Alexa, Devina Druida ako Tylera, Rossa Butlera ako Zacha a vyzerá to tak, že svoje posledné slovo ešte nepovedal ani Justin Prentice ako Bryce, ktorý sa taktiež v rozlúčkovom videu objavil. Či sa so seriálom rozlúči aj hlavná hrdinka prvých dvoch sérií, herečka Katherine Langford (Hannah Baker), zatiaľ nie je známe.

Ako informuje portál Comming Soon, na pozíciu hlavného tvorcu a výkonného producenta sa opäť vráti aj Brian Yorkey, ktorý za prerodom úspešnej novely do podoby seriálu stál od samotného počiatku.

Foto: MovieStillsDB

Seriál 13 Reasons Why vychádza z úspešnej young adult novely rovnakého mena, ktorej autorom je spisovateľ Jay Asher. Rovnako ako knižná predloha, aj prvá séria si takmer okamžite získala srdcia divákov a zo seriálu sa stal hit. Aj keď samotná knižná predloha pokračovanie nemá, Netflix bol s výsledkami sledovanosti natoľko spokojný, že si pár mesiacov po premiére objednal druhú sériu, ktorá udalosti tej prvej (a teda aj knižky) dovysvetlila. Následne aj tretiu a minulý rok poslednú štvrtú, keďže hlavní hrdinovia zmaturujú a pôjdu každý svojou cestou.

Rodičia si konečne vydýchnu

Seriál sa ale okrem úspechu „teší“ aj z nemalej kritiky. Podľa mnohých tvorcovia až príliš explicitne zobrazujú niektoré scény s násilím, kvôli čomu združenie amerických rodičov už tretí rok po sebe volalo po zrušení či zakázaní seriálu. Vyzerá to teda tak, že ich sny sa konečne naplnia, keďže nás čaká veľké a aj dojemné finále. Každá séria pritom nejakú kontroverznú scénu obsahuje. Uvidíme, či tvorcovia nesklamú aj tento rok.

Prvé tri série nájdete na Netflixe aj s českým dabingom či titulkami pod distribučným názvom Proč? 13x proto.

Uložiť článok

Najnovšie články