Matej Mensatoris / / Lokál
Svojský pohľad na jeden nevšedne všedný deň redaktora v Intereze.

Dnešný článok nebudem písať o zabitom nigérijskom hadovi, o nebezpečných atómových bombách či o ďalších zaujímavostiach zo sveta prírody, vedy či techniky. Mnohí známi či kamaráti sa ma pýtajú, ako vyzerá jeden pracovný deň ako redaktora v Intereze a či to nie je v konečnom dôsledku celkom aj nuda. Každému odpovedám, že nuda to rozhodne nie je, na čo mi býva oponované, že veď celý deň sedím na stoličke za počítačom. Aby som to dokázal lepšie vysvetliť, prinášam môj pohľad na jeden bežný pracovný deň v redakcii Interezu. Na viacerých miestach som v texte použil hypertextové odkazy, na ktoré odporúčam každému kliknúť a dozvedieť sa tak o nás ešte o čosi viac.  

Zvoní budík. Ticho uvažujem. Čo je dnes za deň? Nedeľa asi nebude. A  Sobota? Nepravdepodobné…To nebol budík. Bola to správa od Miša s obsahom dnešných článkov. Určite nie je nedeľa.

Robím raňajky, na mobile čítam zdroje článkov a v mysli mám ambíciu urobiť si zdravotnú prechádzku. Aspoň by som prevetral fitnes náramok. Nestíham. Beriem auto, náramok nechávam doma. Cestou skoro nabúram. No ale ja som mal prednosť, chybu si rozhodne nepripustím.

Bolo by fajn prísť dnes medzi prvými. Zvoním na zvonček do redakcie. No prosím, kto je? Tu je Maťo. Taký tu nepracuje, odíďte prosím. V hlase spoznávam Lukáša a v pozadí počujem rehot… Výzvu na odchod ignorujem, kráčam do redakcie, cestou stretávam chalanov z Adventure Hunters v dobrej nálade.

interez.sk

Zase posledný. Od velína, za ktorým sedí Mišo a Braňo však nepociťujem negatíve reakcie, vlastne ako nikdy.

interez.sk

Usadím sa pod nápis INTEREZ, skúšam ho zasvietiť. Nefunguje. Druhý pokus, tentoraz zapojím do elektriny, všetko funguje ako má. Začínam. Skontrolovať a overiť zdroj článku, či to nie je hoax. Môže sa stať… Niečo pozrieť k téme, nech som doma v problematike. Perex, prvé vety, 100 slov, 200 slov, ďalší nápad a článok hotový. Ešte zdroje doplniť. Zdroje sú dôležité. Ja vlastne neviem nič, všetko je o zdrojoch.

Ďalší článok, musí nastúpiť kofeínový doping.  Víťazoslávne oznamujem, že druhý článok hotový. Lucia odvetí, že píše piaty.

interez.sk

Obed. Všetci sú strašne šikovní, až na mňa, ja sa spamätávam z Luciinej kadencie článkov a zrazu jeme a pozeráme seriál. Po dobrom obede by si zaslúžilo pospať, no nie som doma a nie je nedeľa.

interez.sk

Absolvujem malú až stredne veľkú krízu, tretí článok sa „rodí“ ťažšie. Hotovo. Overil som, či to nie je hoax…? Pondelok, či štvrtok, gauč má silnú moc. Na chvíľu musím vypustiť.

interez.sk

Nemôžem len ležať, musím sa pozviechať. Štvrtý článok ide prekvapivo dobre. Ešte preklepnúť gramatiku, nech si korektor trochu oddýchne. Veď predtým som mu dal poriadne zabrať.

Košo núka pivko po náročnom dni. S takmer prvým glgom si uvedomím, že fitnes náramok je doma a auto na ulici. Dám si radšej vodu. Auto odložím a ideme do obľúbeného klubu. Večer keď prídem, tak zaspávam a uvažujem. Aký bude zajtra deň. Nedeľa?

Ak má chuť písať, pridaj sa k nášmu super kolektívu. Klikaj na odkaz a staň sa súčasťou Interezu aj ty.


O autorovi: Maťo robí v Intereze presne rok a za ten celý čas má za sebou vyše 600 článkov. Má na starosti aktuálne novinky zo sveta, obľubuje vedu, techniku no aj históriu a zameriava sa tiež na ekologické témy. Keď musí, potrápi sa aj s cestovateľskými témami, či článkami o filmoch či seriáloch, tým sa však snaží vyhýbať a radšej ich nahradí novými vedeckými objavmi či zaujímavosťami zo sveta živočíšnej ríše. Matejovi čitatelia vedia, že každú informáciu, ktorú im prinesie, čerpá výhradne z overených zdrojov, a že jeho články majú nevšednú pridanú hodnotu, nielen vďaka jeho trefným názorom a postrehom, no najmä vďaka kvalitne spracovaným informáciám, ktoré našim čitateľom prináša. 


Pozri aj: 10 úžasných ľudí a projektov zo Slovenska, ktoré som ako redaktor Interezu mal česť spoznaťKomentovať (0)