quickco.co.uk

Matej Mensatoris / / News
Ktoré značky automobilov sú najvyhľadávanejšie na svete? Prezradí vám to táto mapa.

Po skončení roka, je vhodný čas na tvorbu štatistík, či rôznych rebríčkov, ktoré mapujú minulé obdobie. Prednedávnom bola zverejnená zaujímavá infografika, ktorá zahrňuje mapu sveta s tým, že zobrazuje, ktoré autá, ľudia po svete najviac „googlili“. Tieto vyhľadávania síce nehovoria nič o predajoch áut v jednotlivých častiach sveta, aj keď je pravda, že v niektorých prípadoch sa zhodujú, no v iných sa výrazne líšia. Akú automobilovú značku sme vyhľadávali najviac my a akú napríklad Česi? Ak si myslíte, že je to tradičná značka tohto regiónu – Škoda, tak ste na omyle. 

Najvyhľadávanejšou značkou sveta sa stala japonská spoločnosť Toyota. Tá v rebríčku dominovala až v 74 krajinách po celom svete. Striebornú pozíciu obsadila nemecká spoločnosť BMW a bronzová priečka sa ušla juhokórejskej spoločnosti Hyundai.

quickco.co.uk

Pre zobrazenie mapy v maximálnom rozlíšení kliknite na tento odkaz.

Európa a Slovensko

Pri pohľade na mapu Európy vidíme dominanciu BMW, ktoré je v európskom vyhľadávaní mimoriadne obľúbené. Pri pohľade na Švédsko vidíme, že sa tam, ako v jedinej krajine, najviac vyhľadávala ich domáca značka Volvo. Podobný trend vidíme aj v Taliansku so spoločnosťou FIAT, či vo Francúzsku, kde si najčastejšie užívatelia internetu napíšu do vyhľadávania značku Renault.

Slovensko spolu s Českou republikou a Ruskom, najviac zaujíma značka Hyundai, ktorá, ako sme už spomínali, bola v celosvetovom vyhľadávaní na treťom mieste.

quickco.co.uk

Afrika má rada luxus

Pri pohľade na Afriku, najviac do očí udrie vyhľadávanie v africkom štáte Niger. Luxusná značka Bugatii, ktorá vyrába superšporty, ako napríklad známy model Veyron, ktorého cena je rovná 1 miliónu euro, je v tomto africkom štáte najvyhľadávanejšou automobilovou značkou. V Afrike si tiež môžeme všimnúť obľubu Mercedesov, aj keď objektívne musíme uznať, že na tomto kontinente aj tak vyhráva líder celkového rebríčka – značka Toyota.

quickco.co.uk

Zaujímavosťou celého prehľadu je, že napríklad nikde vo svete nenájdeme veľkú americkú značku Ford. Podobnú zaujímavosť, akú sme videli v štáte Niger, môžeme tiež badať v stredoamerickej krajine Belize, kde je v obľube takisto mimoriadne luxusná značka Jaguar.

Súhlasíte s týmto rebríčkom, alebo vyhľadávate skôr iné značky automobilov? Napíšte nám v diskusii. 

Pozri aj: Otroci, prostitútky či pozemky na Antarktíde. Prehľadná mapa ukazuje, ceny čoho najviac zaujímali ľudí vôkol sveta. Slováci sa nenechali zahanbiť

interez.sk (mmm), quickco.co.uk
0
Komentovať (0)