Foto: pikist

Podľa vyšetrovateľov sa Ricardas Puisys skrýval, aby unikol ľuďom, ktorí ho vykorisťovali.

Britská polícia našla muža, ktorého takmer päť rokov považovala za zavraždeného. Litovčan sa pritom ukrýval v lese, informuje spravodajský portál BBC.

Ricardasa Puisysa, ktorý žil vo Wisbechu v grófstve Cambridgeshire, naposledy videli v práci koncom septembra 2015. V tom čase bol so skupinkou Litovčanov. Následne však zmizol a nezostali po ňom žiadne stopy. Jeho zmiznutie vyšetrovali ako vraždu, pričom polícia aj zatkla a následne prepustila podozrivého muža.

Po celý čas žil v lese

Minulý rok v novembri však na sociálnej sieti Facebook vznikol účet s jeho menom a fotografiami. Polícia však nedokázala overiť, či bol Puisys stále nažive. “Takmer päť rokov bolo Ricardasovo zmiznutie úplným tajomstvom,” skonštatoval hlavný detektív inšpektor z Jednotky závažných zločinov v Bedfordshire, Cambridgeshire a Hertfordshire Rob Hall a dodal, že koncom júna dostali informácie, ktoré viedli k nájdeniu muža.

Muža našli v júli vo wichsbechskom lese, o prípade však polícia informovala až v pondelok. Podľa vyšetrovateľov sa Puisys skrýval, aby unikol ľuďom, ktorí ho vykorisťovali. V súčasnosti je pod policajnou ochranou a jeho prípad ďalej vyšetrujú.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )