Foto: TASR/AP

Ministerstvo uviedlo, že 68 zo 79 nových prípadov je bezpríznakových.

Nákaza novým koronavírusom sa potvrdila u ďalších 79 pasažierov veľkej výletnej lode Diamond Princess (Diamantová princezná), ktorá od začiatku februára kotví v prístave japonského mesta Jokohama, pričom až do stredy bola v karanténe. Oznámilo to v stredu japonské ministerstvo zdravotníctva, z ktorého vyhlásenia citovala spravodajská stanica CNN.

Článok pokračuje pod videom ↓

Najnovšie prípady sa zistili z výsledkov testov, ktorým podrobili 607 ľudí na palube lode. Počet prípadov infekcie, ktoré sa na lodi potvrdili, tak stúpol na 621.

Z lode vystúpilo približne 800 ľudí

Z lode Diamond Princess vystúpilo v stredu približne 800 pasažierov, povedal pre CNN predstaviteľ japonského ministerstva zdravotníctva, presné číslo však neuviedol. Na lodi sa pred ich odchodom nachádzalo v stredu ráno približne 3100 pasažierov a členov posádky.

Foto: TASR/AP

Zvyšní pasažieri sú občanmi Kanady, Austrálie, Talianska a ďalších krajín, pričom na palube lode momentálne čakajú na evakuáciu do svojej vlasti.

Z lode už počas uplynulého víkendu evakuovali vyše 300 občanov USA, ktorí sú momentálne v karanténe na amerických vojenských základniach.