Foto: TASR/AP

Japonské ministerstvo zdravotníctva v utorok informovalo, že vírus sa potvrdil u ďalších 88 osôb, píše agentúra AFP.

Na 542 stúpol počet ľudí nakazených novým druhom koronavírusu na výletnej lodi Diamond Princess (Diamantová princezná), ktorá sa od začiatku februára nachádza v karanténe v japonskom prístavnom meste Jokohama.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako dodalo ministerstvo, najnovšie prípady nákazy sa zistili z výsledkov testov, ktorým bolo podrobených 681 ľudí na palube lode. Na lodi Diamond Princess, ktorá z Jokohamy vyplávala 20. januára a vrátila sa začiatkom tohto mesiaca, sa nachádzalo 3711 ľudí z 50 krajín sveta.

V karanténe, ktorá sa skončí v stredu, je plavidlo od 4. februára

Viaceré štáty sa však rozhodli svojich občanov z lode evakuovať už skôr. Podnietil ich k tomu rýchlo stúpajúci počet nakazených.

Foto: TASR/AP

Prvou takou krajinou boli Spojené štáty, ktoré v pondelok evakuovali z lode dvoma lietadlami vyše 300 amerických pasažierov. Nákaza novým koronavírusom sa potvrdila u 14 z nich. Austrália, Kanada, Taliansko a Hongkong avizovali, že takisto plánujú evakuovať svojich občanov.

Ministerstvo zahraničných vecí nám potvrdilo, že Slovák, ktorý sa nachádza na lodi, je v poriadku a je v kontakte s naším veľvyslanectvom v Tokiu.