Foto: Pixabay (ilustračné)

Národný park po tomto incidente čelí závažným obvineniam.

Na internete sa objavilo video, ktoré vyvolalo u ochrancov zvierat a zástancov ich práv obrovské pobúrenie. Zachytáva totiž tragickú smrť pripútaného slona v národnom parku v indickom Mysore. Vedenie parku bolo navyše upozornené na to, že zdravie slona nie je v poriadku. No napriek tomu nekonalo.

V kontroverznom videu môžeme vidieť mužov, ktorí slona oblievajú vodou, no on sa zatiaľ snaží vyslobodiť z reťazí, ktoré má pripútané na svojich predných nohách. Slon napokon celú túto situáciu nezvláda, padá na zem a umiera. Ako však informoval portál Unilad, vedenie parku celú túto situáciu vidí inak. Slon podľa nich zomrel, keď sa chcel napiť vody a celý incident bola vlastne nehoda.

Ako však ukazuje video, slon sa chce dostať z uväznenia v reťaziach a práve to sa mu stalo osudným. Tento incident spôsobil podozrenia zo zanedbávania starostlivosti zo strany indického národného parku. Ochrancovia však vidia tento čin jasne a za smrť 37-ročného slona menom Drona, chcú pre vinníkov spravodlivý a zaslúžený trest.

Národný park nekonal

Ochrancovia zvierat totiž videli, že slon nie je niekoľko dní v poriadku. Ako informoval portál Dailymail, dokonca požiadali o jeho vyšetrenie u veterinárnej starostlivosti, no pomoc neprišla. Predbežne sa predpokladá, že príčinou smrti slona bol infarkt. Definitívny verdikt však bude jasný až potom, ako veterinári vykonajú pitvu. Národný park Nagarhole teraz čelí obvineniam zo zanedbania starostlivosti o zviera.

Slon Drona sa v Indii preslávil tým, že v rokoch 2017 a 2018 niesol platformu nazývanú golden howdah, počas hinduistického festivalu Dasara v meste Mysrur. Táto výnimočná udalosť predstavuje vrchol náboženských slávností. Preto tragická smrť tohoto slona vyvolala v ľuďoch obrovské pobúrenie.

Týranie slonov nie je výnimočné

Najhorším faktom však zostáva, že nejde o ojedinelý prípad úmrtia zvieraťa, za ktorým stojí zanedbanie starostlivosti. Ochrancovia zvierat sa však snažia robiť aspoň malé krôčiky k tomu, aby sa táto situácia zlepšila.

Ako informoval portál Unilad, začiatkom apríla sa vďaka ním podarilo spravodlivo potrestať ľudí, ktorí sa na internete chválili videom, v ktorom bijú a fyzicky týrajú slona. Video, v ktorom slon nehybne leží na zemi, no muži ho napriek tomu neustále udierajú sa stalo virálnym a preto si ho všimli aj ochrancovia, ktorí tento ohavný čin nenechali bez povšimnutia.

unilad.co.ukdailymail.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )