Foto: TASR - Jakub Kotian

Michal Šimečka sa obul do Matoviča kvôli ruskej vakcíne na koronavírus.

Pandemická komisia odporučila vláde, aby začala rokovať s ruskou stranou a vzhľadom na závažnú epidemickú situáciu a nedostatok vakcín zaobstarala dostatočné množstvo vakcín Sputnik V. Minister zdravotníctva Marek Krajčí o tom informoval po utorkovom zasadnutí komisie. Vládny kabinet sa má témou zaoberať vo štvrtok (18. 2.).

Článok pokračuje pod videom ↓

Michal Šimečka z Progresívneho Slovenska dnes na sociálnej sieti Facebook uverejnil status, v ktorom kritizuje premiéra Igora Matoviča za jeho včerajšiu anketu o vakcíne Sputnik V. Vyčíta mu nesplnené sľuby a aj to, že ohlásil už druhý zázračný „liek na koronu“. Prvé bolo celoplošné testovanie, teraz je to ruská vakcína.

Šimečka kritizuje premiéra

„Teraz nám ohlásil zázračný liek na koronu – milióny ľudí na Slovensku by sa dali zaočkovať Sputnikom, len im v tom bránia zlí politici. Zradcovia, ktorí stavajú geopolitiku nad ľudské životy. Ale on, osvietený vodca ľudu, to nedovolí a svoj národ pred zlobou mocných ochráni. Všimli ste si ten úsmev a oheň v jeho očiach, keď včera ohlasoval anketu o Sputniku? Znovu je vo svojej komfortnej zóne. Našiel záchranný čln, ktorým sa chystá odplávať z oceánu problémov, ktoré vyrobil.“

Ešte raz a veľmi jasne: Igor Matovič nás chce všetkých opäť oklamať. Rovnako ako s Počiatkovou vilou (už ju zhabal?),…

Posted by Michal Šimečka • Progresívne Slovensko on Wednesday, February 17, 2021

Šimečka ďalej píše, že ruská vakcína nás nezachránim, keďže aj Rusko jej má nedostatok a v krajine nestíhajú očkovať ani ju vyrábať.

Pritom je to absolútna hlúposť. Žiaden Sputnik nás nezachráni. Rusko ho má samé nedostatok, nestíhajú ním očkovať vlastných ľudí, nestíhajú ho vyrábať, nedal sa ním zaočkovať dokonca ani samotný Vladimír Putin.

Matovičova anketa o ruskej vakcíne

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Odborníci odporúčajú vláde rokovať s Ruskom o dodávke vakcín Sputnik V. Ako informoval na sociálnej sieti premiér Igor Matovič, touto témou sa na svojom utorňajšom zasadnutí zaoberá Pandemická komisia vlády SR. Všetci špičkoví slovenskí odborníci na infektológiu, imunológiu a epidemiológiu podľa neho prišli na zasadnutie komisie so stanoviskom, že vzhľadom na katastrofálne meškanie dodávok EÚ registrovaných vakcín je namieste, aby vláda o dodávke vakcín začala rokovať s ruskou stranou. „A niektorí politici a političky tu už hodinu vedú voči tomuto názoru odborníkov doslova geopolitickú ‚svätú‘ vojnu,“ uviedol predseda vlády.

„Povýšiť politiku nad zdravie a životy ľudí je hlboko pod úroveň môjho vkusu. Sputnik V je vakcína s vynikajúcou účinnosťou a v situácii, v ktorej sa nachádzame, by sa ňou dobrovoľne dali zaočkovať milióny ľudí na Slovensku,“ doplnil Igor Matovič.

Na záver statusu Šimečka dodáva, že „nie je žiadny problém začať teraz rokovať s ruským výrobcom, vakcínu si dopredu zazmluvniť, a keď ju Európska lieková agentúra odobrí a Rusi reálne dodajú, pokojne ním očkujme. Budem len rád. Lenže v tomto bode ani zďaleka nie sme. A Matovič to veľmi dobre vie, len nás zase potrebuje všetkých oklamať.“

 

Najnovšie články