Andrew Tate, foto: TASR/AP

Andrew Tate môže opustiť brány rumunského väzenia.

Kontroverzný influencer Andrew Tate a jeho brat Tristan budú prepustení z rumunského väzenia, rozhodol sudca. Rozsudok s okamžitou platnosťou im však zároveň nariaďuje domáce väzenie, informuje BBC.

Článok pokračuje pod videom ↓

Obaja sa budú musieť zdržiavať vo svojich domovoch a na to, aby ich vo výnimočných prípadoch opustili, bude potrebný súhlas súdu. Bratia boli zatknutí ešte v decembri 2022 pre podozrenie z obchodovania so ženami. Domáce väzenie bude trvať minimálne do 29. apríla a o ďalšom postupe sa ešte rozhodne.

Prezradila ho pizza

Mimoriadne bizarný bol spôsob, akým influencer nechtiac prezradil orgánom činným v trestnom konaní, že sa nachádza v Rumunsku a miestna polícia ho tak mohla zatknúť. Osudným sa mu totiž stala krabica od pizze, ktorá sa objavila v jeho reakcii na Gretu Thunberg.

Práve v tomto videu si v jednej chvíli Tate vyžiada od nejakej osoby za kamerou pizzu. V momente, keď pred ním pristane krabica s pizzou, je viditeľné, že ide o jednu z rumunských pizzerií, konkrétne Jerry’s Pizza. O pár hodín neskôr vykonali jednotky Riaditeľstva pre vyšetrovanie organizovaného zločinu a terorizmuraziu v sídle bratov Tateovcov, ktoré sa nachádza v severnej časti Bukurešti.

Uložiť článok

Najnovšie články