Foto: MovieStillsDB

Upozorňujeme, že článok obsahuje spoilery zo seriálu Rod draka.

Štvrtá časť seriálu Rod draka (House of the Dragon) priniesla po tých predchádzajúcich poriadnu dávku erotiky, dokonca aj tej nevhodnej v podobe incestnej scény. Vyvolala poriadny rozruch, napriek tomu, že sa dalo čakať, že sa niečo takéto v seriáli objaví. Fanúšikovia si ale všimli detail, ktorý popri sledovaní hriešnych záberov mnohým divákom ušiel, píše LAD Bible

Článok pokračuje pod videom ↓

Dcéra kráľa Viserysa, Rhaenyra, zažila v štvrtej časti Rodu draka poriadne rušnú noc, počas ktorej zhrešila rovno dvakrát. K jej otcovi sa zatiaľ dostalo iba pošpinenie jeho bratom Daemonom, ktoré sa udialo uprostred noci v bordeli.

Foto: MovieStillsDB

Kto klebetu rozšíril?

Tento incident mohol zostať tajomstvom, keby Otto Hightower okamžite neutekal za kráľom, len čo sa túto nepeknú klebetu dopočul. Odkiaľ sa to ale dozvedel on, zostalo v seriáli záhadou.

Ako to však býva, pozorní diváci majú svoju teóriu a objavili za ňou rovno dva zlé, no veľmi pravdepodobné, úmysly.

Kľúčom k tomu, kto je ústredným donášačom, by mohla byť podľa divákov postava malého chlapca. Potuloval sa totiž priamo pred bordelom, keď z neho vychádzala Rhaenyra. Po tomto momente zas nasledovalo jeho stretnutie s Mysariou, milenkou samotného Daemona. Tá dala chlapcovi neznámu odmenu.

Majú dve rôzne teórie o sprisahaní

Takže podľa divákov všetko nasvedčuje tomu, že Daemon mohol túto scénu naschvál zinscenovať, aby nahneval svojho brata a zároveň pošpinil jeho dcéru. Keďže, ako už vieme, muži môžu čokoľvek, ale panenstvo ženy je snáď to najcennejšie, čo vo svete Rodu draka, má.

Fanúšikovia sa zhodujú na dvoch teóriách. Podľa nich buď teda všetko prefíkane zorganizoval Daemon, alebo tento plán vymyslela Mysaria, ktorá sa v spomínanej sekvencii objavila a má skryté úmysly, o ktorých zatiaľ netušíme.

Najnovšie články